Діяльність

19.06.2018

На РАЕС проводиться моніторинг виконання заходів КзПБ за рахунок кредитних коштів

На майданчику Рівненської АЕС розпочала роботу делегація представників Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Консультанта інспектора кредиторів (КІК) та  групи управління проекту (ГУП) з метою контролю та аналізу стану реалізації спільного з ЄБРР/Євратом проекту Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ).

Комплексна зведена програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, яка затверджена Кабінетом Міністрів України та розрахована на період до 2020 року, реалізується за рахунок кредитних коштів ЄББР/Євратома у розмірі 600 млн євро. Умовою кредитних угод є прозорість і відповідність європейським стандартам усіх етапів впровадження програми, починаючи з підготовки та проведення процедур торгів щодо закупівель обладнання та послуг (складання технічних документів, листування з майбутніми учасниками), продовжуючи постачанням обладнання, його монтажем і закінчуючи введенням у експлуатацію. Реалізація КзПБ дозволить виконати міжнародні зобов'язання України щодо рекомендацій МАГАТЕ та ЄС у частині підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС.

До складу делегації увійшли представник банку-кредитора КзПБ ЄБРР в Україні Валерій Кулішенко, представники КІК – Георгій Кривошеїн, Мігле Юрчуконіте та Егле Гервіте. Від групи управління проектом виступив Антон Дирін. Стартова нарада щодо виконання заходів КзПБ за кредитні кошти ЄБРР на Рівненській АЕС відбулась під головуванням головного інженера - першого заступника генерального директора РАЕС Павла Ковтонюка за участю керівників структурних підрозділів електростанції – кураторів реалізації Програми.

Павло Ковтонюк зазначив, що на даний час на РАЕС в рамках впровадження КзПБ виконується значний обсяг заходів, більшість з яких вже на стадії завершення. «Безумовно, представники банку-кредитора володіють інформацією щодо реалізації КзПБ на енергоблоках РАЕС №3 та №4 за рахунок кредитних коштів, проте візит на РАЕС надасть можливість переконатись у фізичних обсягах виконаних робіт Програми, а також ознайомитись із іншими проектами на, зокрема, із «постфукусімськими» заходами. На сьогоднішній день колектив рівненських атомників злагоджено працює над ключовим завданням року – виконанням Програми продовження терміну експлуатації енергоблока №3, складовою частиною якої є реалізація пріоритетних заходів КзПБ. Згідно з планами, 3 липня у планово-попереджувальний ремонт буде виведено енергоблок №4, де наразі завершується підготовка до реалізації заходів КзПБ».

За словами представника ЄБРР в Україні Валерія Кулішенка, основною метою візиту є проведення аналізу, так званого моніторингу виконання контрактів, що реалізуються за програмою КзПБ на РАЕС, а також обговорення плану подальших дій, зокрема, виявлення потенційних проблемних питань та визначення коригувальних заходів.

Програмою перебування представників групи консультантів ЄБРР на майданчику Рівненської АЕС передбачено інтерв’ювання керівників робіт, перевірка проектної та технічної документації, огляд обладнання, поставленого або встановленого у рамках впровадження заходів КзПБ, зустріч із представниками Держатомрегулювання України на РАЕС.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію