Діяльність

18.09.2017

Єврокомісія відзначила результативну роботу атомної галузі України щодо зміцнення енергетичної безпеки

Єврокомісія відзначила результативну роботу атомної галузі України щодо зміцнення енергетичної безпеки

Заступник директора департаменту енергетики Єврокомісії Томас Герассімос відзначив результативну роботу атомної галузі України у сфері диверсифікації постачання ядерного палива, підвищення безпеки АЕС та дотримання міжнародних зобов’язань, що викликає довіру та сприяє розвитку подальшого співробітництва.

Про це він заявив на зустрічі з українською делегацією у рамках 61-ї сесії Генеральної Конференції МАГАТЕ, що проходить у Відні (Австрійська Республіка).

Як повідомляє Міненерговугілля України, до складу української делегації увійшли Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, директор департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля Григорій Плачков, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, представники Держатомрегулюваня та інші.

У свою чергу Ігор Насалик відзначив активну позицію європейської сторони щодо підтримки реформ в Україні та запевнив, що Україна готова інтенсифікувати та поглиблювати співробітництво з європейською стороною у сфері енергетики. Міністр звернув увагу на важливість для України реалізації проектів технічного співробітництва з питань ядерної безпеки в рамках Європейського Інструменту з ядерної безпеки.

Серед успішних кроків України Міністр енергетики та вугільної промисловості назвав виконання більш ніж 50% запланованих заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України, до якої включені заходи, рекомендовані за результатами проведених стрес-тестів.

Сторони обговорили питання будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС, подальшої роботи з інтеграції об’єднаної енергосистеми України до європейської енергосистеми. Також обговорювались питання ядерної безпеки, стійкості української електромережі тощо.

За підсумками зустрічі було досягнуто домовленості спільно з європейським регулятором проаналізувати напрямки співпраці з метою сталого постачання ядерного палива та надійності функціонування атомно-промислового комплексу України.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію