Діяльність

06.02.2018

На Запорізькій АЕС проходить місія технічної підтримки ВАО АЕС

З 5 по 9 лютого на Запорізькій АЕС проходить місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС) на тему: «Впровадження на АЕС єдиної системи з управління тимчасовими модифікаціями». У місії технічної підтримки беруть участь фахівці з Болгарії, Росії, Словаччини та Аргентини.

Мета цієї місії технічної підтримки – допомога у вивченні передового досвіду з управління тимчасовими модифікаціями, розробка концепції впровадження єдиної системи з управління тимчасовими модифікаціями для Запорізької АЕС, вироблення рекомендацій з організаційної структури системи з управління тимчасовими модифікаціями і вироблення переліку виробничої документації, який описує роботу з тимчасовими модифікаціями.

Під час офіційної зустрічі фахівці Запорізької АЕС представили експертам ВАО програму єдиної системи з управління тимчасовими модифікаціями, яка вже розроблена на станції.

«Персонал станції чітко слідує всім документам і процедурам з управління тимчасовими модифікаціями, проте, досвід завжди корисний. Місія технічної підтримки – одна з тих програм, яка допомагає знайти способи поліпшити роботу станції за допомогою апробованих міжнародних практик. Запорізька АЕС завжди відкрита для співпраці з міжнародними експертами ВАО АЕС», – зазначив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

Протягом 5-ти днів представники ВАО АЕС спільно з фахівцями станції обговорять напрацювання Запорізької АЕС в галузі управління тимчасовими модифікаціями, проведуть спостереження на робочих місцях оперативного персоналу, поспілкуються з фахівцями, відповідальними за цей напрямок, ознайомляться з процесами реєстрації та контролю тимчасових модифікацій в експлуатаційній документації.

Для реалізації виробничих завдань іноді необхідно на деякий час вносити зміни до прийнятих проектних рішень. Тимчасові модифікації – це і є ті нетривалі зміни стану обладнання, систем і параметрів відповідно до проектних характеристик енергоблоків. Але перш ніж реалізувати модифікацію, проводиться велика підготовча робота, пов'язана з обґрунтуванням безпеки, яка для працівників атомної станції є вищим пріоритетом.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію