Діяльність

19.02.2018

Компанія Tractebel Engineering поділилася актуальним практичним досвідом бельгійських АЕС з НАЕК «Енергоатом»

Компанія Tractebel Engineering поділилася актуальним на сьогодні практичним досвідом бельгійських АЕС з НАЕК «Енергоатом». Бельгійські фахівці надали свої напрацювання з реалізації проектів, пов'язаних з впровадженням систем фільтрованого скидання середовища з гермооб'єму, які відносяться до постфукусімських заходів.

У семінарі, який відбувся в грудні минулого року в Дирекції з міжнародного співробітництва НАЕК «Енергоатом», взяли участь експерти Tractebel Engineering, представники Компанії, фахівці Запорізької, Рівненської та Хмельницької АЕС.

Основне питання обговорення стосувалося аналізу технічних вимог, розроблених НАЕК «Енергоатом» для систем фільтрованого скидання середовища з гермооб'єму. Бельгійська сторона вказала на ряд аспектів, які необхідно розглянути з точки зору європейського досвіду впровадження подібних систем.

Були проаналізовані технічні вимоги для енергоблоків №3, 4, 5 ЗАЕС, №3 РАЕС, №1 ХАЕС і відповідно запропоновані конкретні питання для більш детального розгляду. Всі вони стосувалися аспектів, яким приділяється особлива увага при реалізації подібних заходів на західних атомних станціях.

Цього року співпраця в даному напрямі триває. З боку компанії Tractebel Engineering надійшла пропозиція відвідати бельгійську АЕС Doel. Бельгійські колеги готові продемонструвати, як функціонує їх система сухої фільтрації, ознайомити з особливостями монтажу та експлуатації системи примусового скидання тиску, встановленої на енергоблоці №4 АЕС Doel.

«Важливо, що реалізація постфукусімських заходів проводиться в тісній інтелектуальній співпраці країн-виробників атомної енергії. І європейський досвід, безумовно, для нас дуже цікавий» - розповів учасник семінару, головний фахівець з енергетичних реакторів Запорізької АЕС Сергій Шигін.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію