Діяльність

23.04.2018

На Запорізькій АЕС розпочала роботу повторна партнерська перевірка ВАО АЕС

23 квітня на Запорізькій АЕС розпочала роботу команда експертів Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС) в рамках повторної партнерської перевірки. Це так звана пост-місія - за підсумками візиту експертів в 2016 році.

До складу команди експертів на Запорізькій АЕС увійшли представники компаній-операторів атомних станцій з Росії, Вірменії, України.

З вітальним словом від ВП ЗАЕС виступив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець, який підкреслив, що партнерські перевірки ВАО АЕС дуже важливі для нашої станції: «Основна мета партнерських перевірок - максимально підвищувати безпеку та надійність АЕС у всьому світі, докладаючи спільних зусиль для оцінки і порівняння з кращими досягненнями, а також вдосконалення експлуатації шляхом взаємної підтримки, обміну інформацією та використання позитивного досвіду». Він також побажав усім плідної роботи.

Підготовка до пост-місії почалася практично відразу після оголошення висновків експертів партнерської перевірки 2016 року і позначених ними областей для поліпшення по 10 напрямкам:

- «Організаційна структура і управління»;

- «Експлуатація»;

 - «Ремонт»;

- «Інженерно-технічне забезпечення»;

- «Досвід експлуатації»;

- «Радіаційний захист»;

- «Хімічна технологія»;

- «Підготовка та кваліфікація персоналу»;

- «Пожежна безпека»;

- «Протиаварійна готовність».

  Ще на старті підготовки до повторної партнерської перевірки на ЗАЕС були створені команди за цими напрямками і пророблена досить об'ємна робота по кожній із зазначених експертами областей для поліпшення.

Експерти ВАО АЕС працюватимуть на Запорізькій АЕС по 27 квітня 2018 року.

Довідка. Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, для того щоб члени Асоціації могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності при експлуатації своїх атомних станцій.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію