Діяльність

09.07.2018

Рівненські атомники вдосконалюють експлуатаційний досвід

Під егідою Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС) на майданчику АЕС Тяньвань (Китайська Народна Республіка) пройшов міжнародний навчальний семінар на тему «Прийняття правильних експлуатаційних рішень». Учасником заходу став працівник Рівненської АЕС, заступник начальника цеху теплової автоматики та вимірювань з систем контролю та управління Олександр Пузирніков.  

Сьогодні міжнародні зусилля спрямовані на те, щоб виключити вплив людського фактора при експлуатації атомних електростанцій, коли рішення можуть прийматися, без урахування всіх сторін питання і всебічного аналізу ризиків.

У ході навчального семінару ВАО АЕС, який відбувався у вигляді тематичних лекцій, презентацій та практичних навчань. Серед напрямків, які розглядали атомники: методологія та принципи прийняття правильних експлуатаційних рішень, особливості процесу прийняття рішень, які впливають на безпеку та надійність, їх рівні та типи (консервативне, експлуатаційне, стратегічне), роль та інструментарій для формування якісного процесу прийняття рішень, визначення пасток при прийнятті рішень, практичні приклади.

Учасники заслухали корисну інформацію, а й самі моделювали певні реальні ситуації на АЕС, шукали шляхи їх вирішення. Така практика не лише наочно продемонструвала переваги застосування протоколу правильних експлуатаційних рішень, а й підтвердила високу кваліфікацію представників українських АЕС і НАЕК «Енергоатом».

За словами рівненського атомника Олександра Пузирнікова, на сьогоднішній день питання прийняття правильних експлуатаційних рішень, особливо в атомній галузі, залишається неабияк актуальним, а участь у такому семінарі є корисною та пізнавальною. «Враховуючи досвід експлуатації АЕС, та, проаналізувавши матеріали семінару, з метою удосконалення рівня культури безпеки на РАЕС, мною запропоновано на робочій експертній групі розглянути та запровадити на майданчику електростанції наступні заходи, зокрема, розробити навчальний курс для керівників середньої та вищої управління за темою «Прийняття правильних експлуатаційних рішень». Більше уваги приділяти ролям та обов’язкам персоналу у процесі прийняття рішень, а також пасткам, що можуть виникнути в процесі мислення. Розглянули питання щодо доцільності впровадження на РАЕС «Процесу прийняття правильних експлуатаційних рішень».

Рівненська АЕС є активною учасницею багатьох напрямків і програм ВАО АЕС, адже така взаємодія дозволяє якісно підтримувати та покращувати рівень безпеки та надійності експлуатації енергоблоків.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію