Діяльність

Пожежна безпека

Згідно з Законом України “Про пожежну безпеку”  в НАЕК “Енергоатом” функціонує служба пожежної безпеки, яка працює в тісному співробітництві з загонами державної пожежної охорони, що цілодобово охороняють атомні електростанції (АЕС) України та здійснюють державний пожежний нагляд  за станом пожежної безпеки.

Пожежно - технічні комісії АЕС разом з добровільними пожежними дружинами здійснюють громадський контроль за дотриманням персоналу вимогам інструкцій з пожежної безпеки, постійно працюють над підвищенням культури безпеки. Оперативний персонал змін разом з караулами пожежної охорони систематично проводять тренування та навчання з ліквідації учбових пожеж. На всіх АЕС щорічно проводяться змагання добровільних пожежних дружин. Всі загони державної пожежної охорони забезпечені сучасним пожежно - технічним обладнанням, засобами індивідуального захисту та зв’язку.

У відповідності до Правил пожежної безпеки в Україні пожежна безпека забезпечується проведенням організаційних, технічних та інших заходів, спрямованих на попередження пожеж, забезпечення безпеки людей, зниження можливих матеріальних збитків та зменшення негативних екологічних наслідків у випадках їх виникнення, створення умов для швидкого виклику пожежних підрозділів та успішного гасіння пожеж. Всі ці вимоги Правил виконуються на атомних електростанціях України.

Крім того, забезпечення пожежної безпеки АЕС відповідно до міжнародних норм МАГАТЕ є частиною загальної задачі забезпечення ядерної безпеки АЕС, адже пожежа може стати однією з причин ядерних подій. З іншого боку, ядерні інциденти можуть супроводжуватися значними пожежами. Тому забезпечення пожежної безпеки АЕС є одним з пріоритетних завдань НАЕК “Енергоатом”.

Стан пожежної безпеки

У 2016 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2015 році у ДП НАЕК "Енергоатом" сталася одна пожежа.

15 січня 2015 року о 22 год. 03 хв. відбулося відключення автотрансформатора зв’язку енергосистеми 330/150 кВ 1АТ ЮУАЕС дією електричного захисту з виникненням пожежі. О 23 год. 42 хв. 15 січня 2015 року пожежу було ліквідовано силами державного пожежно-рятувального загону №1 м. Южноукраїнська з застосуванням спецтехніки. Причиною аварійного відключення автотрансформатора стало коротке замикання. Причиною пожежі стала розгерметизація основного масляного бака автотрансформатора. Системи електричного захисту та аварійного пожежогасіння спрацювали у відповідності з проектними алгоритмами. Дії персоналу з ліквідації порушення були правильними. Це порушення не вплинуло на роботу енергоблоків ЮУАЕС. Відключення споживачів не було. Радіаційний стан на АЕС не зазнав змін.

У 2014 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2013 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2012 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2011 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2010 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2009 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2008 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2007 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2006 році у ДП НАЕК «Енергоатом» сталося дві пожежі:

10 листопада 2006 року на покрівлі машзалу енергоблока № 2 ВП РАЕС сталося загоряння відходів демонтованого утеплювача покрівлі на площі 4,5 м2. Збитки ВП РАЕС не нанесено. Причина – порушення технологічного процесу (спалах водню в наметі (тепляку) внаслідок утворення пожежевибухонебезпечної концентрації під час проведення ремонтних робіт на покрівлі);

26 листопада 2006 року на відмітці 29,9 у реакторному відділенні енергоблока   № 2 ВП ЮУАЕС у піддоні 4-го головного циркуляційного насоса виникла пожежа. Причина – порушення технологічного процесу (спалах мастильних парів, що призвели до загоряння мастила у піддоні). Прямі збитки не нанесені, побічні – 2 тис. 872 грн.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію