Діяльність

25.04.2017

Спеціалісти Енергоатома взяли участь у обговоренні розвитку та потреб у сфері забезпечення радіаційної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки держави

19 квітня представники Дирекції фізичного захисту та спеціальної безпеки спільно з Дирекцією міжнародного співробітництва взяли участь у нараді координаційної групи щодо обговорення розвитку та потреб у сфері забезпечення радіаційної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки (РХБЯ) держави, в тому числі імплементації Ініціативи Європейського Союзу «Центр передового досвіду щодо зниження радіаційних, хімічних, біологічних, ядерних ризиків (CBRN CoE)».

Нарада проходила під головуванням Адміністрації державної прикордонної служби за підтримки Європейського Союзу у взаємодії з Міжрегіональним науково-дослідницьким інститутом ООН з питань злочинності та правосуддя (UNICRI) та Міжнародним дослідницьким центром запобігання наслідків РХБЯ загроз.

З вітальними промовами до учасників заходу звернулися перший заступник Голови Адміністрації державної прикордонної служби України - генерал-лейтенант Василь Серватюк та представник UNICRI, регіональний координатор Ініциативи ЄС CBRN CoE - Франческо Морін.

У нараді брали участь представники МЗС, Держатомрегулювання, Міненерговугілля, Мінприроди, ДАЗВ, МОЗ, СБУ, МВС, ДФС, Національної поліції, Міноборони, НГУ, інститутів та організації НАНУ, громадських організацій тощо.

На нараді обговорювалися питання щодо створення та впровадження єдиної національної стратегії та плану дій у сфері боротьби зі зброєю масового знищення та незаконним поводженням з радіаційними, хімічними, біологічними та ядерними матеріалам. Також обговорювалися питання щодо участі державних органів влади у боротьбі із вказаними ризиками, забезпечення безпеки та захищеності об’єктів і підприємств, порядок дій України в боротьбі із розповсюдженням зброї масового знищення, а також шляхи вдосконалення існуючих і розробку нових засобів, механізмів запобігання та припинення розповсюдження ЗМЗ.

Заслухані презентації робочих підгруп з питань ядерної та радіаційної безпеки та захищеності, з питань біологічної безпеки та захищеності та підгрупи з питань хімічної безпеки та захищеності.

Також розглядалися пріоритетні та проектні пропозицій від України з питань РХБЯ безпеки та захищеності.

 На розгляд учасникам наради було запропоновано проект національної стратегії та плану спільних дій з питань РБХЯ безпеки, захищеності та боротьби зі зброєю масового знищення.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію