Діяльність

Аварійна готовність

Державне підприємство «НАЕК «Енергоатом» є експлуатуючою організацією (оператором) ядерних установок Запорізької, Рівненської, Хмельницької, Южно-Української АЕС і, відповідно до чинного законодавства, несе всю повноту відповідальності за радіаційний захист та безпеку цих установок.

Безпека АЕС забезпечується за рахунок послідовної реалізації на пʼяти рівнях стратегії глибокоешелонованого захисту.

Аварійна готовність і реагування – останній з п’яти рівнів реалізації стратегії глибокоешелонованого захисту, на якому забезпечують (НП 3062.141-2008 Загальні положення безпеки атомних станцій):

Реалізацію заходів цього рівня забезпечує Система аварійної готовності та реагування (САР) ДП «НАЕК «Енергоатом» на аварії та надзвичайні ситуації на АЕС.

САР ДП НАЕК «Енергоатом» створено відповідно до рекомендацій МАГАТЕ, вимог ядерного законодавства України, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, а також законодавства України у сфері цивільного захисту.

САР ДП НАЕК «Енергоатом» ‒ це взаємопов’язаний комплекс технічних засобів і ресурсів, організаційних, технічних та радіаційно-гігієнічних заходів, які здійснює експлуатуюча організація для досягнення мети аварійного реагування − попередження або зниження радіаційного впливу на персонал, населення та навколишнє середовище в разі аварії на АЕС, а також надзвичайної ситуації, що може бути нею викликана.

САР ДП «НАЕК «Енергоатом» є організаційною складовою функціональної підсистеми Міненерговугілля України «Безпека електроенергетичного та ядерно-промислового комплексів» єдиної державної системи цивільного захисту, створеної для реалізації державної політики у сфері цивільного захисту.

САР ДП «НАЕК «Енергоатом» складається з двох взаємопов’язаних рівнів: Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» і АЕС.

ДП «НАЕК «Енергоатом», АЕС та інші відокремлені підрозділи у його складі виконують у повному обсязі затверджених лімітів фінансування вимоги ядерного законодавства та законодавства у сфері цивільного захисту – в частині, що стосується їх зобов’язань і відповідальності щодо розробки та здійснення заходів аварійної готовності та реагування, цивільного захисту.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію