18.05.2017

Енергоатом виступив партнером Європейських інженерних змагань

Енергоатом виступив партнером Європейських інженерних змагань

Енергоатом виступив партнером всеукраїнського етапу найбільших щорічних інженерних змагань в Європі – European BEST Engineering Competition (EBEC). Енергійні та винахідливі студенти з Києва, Львова, Вінниці та Запоріжжя, що стали переможцями конкурсу на відбіркових турах, зустрілись у травні 2017 року в столиці на національному етапі EBEC, після завершення якого дві команди-фіналістки поїдуть відстоювати честь України на міжнародному рівні в місті Брно (Чехія).

У рамках Європейських інженерних змагань EBEC фахівці Енергоатома запропонували студентам технічних спеціальностей комплексне завдання: проаналізувати запропоновану Ілоном Маском систему акумуляції альтернативних видів енергії для України і оцінити доцільність реалізації проекту будівництва потужностей сонячної енергетики у Чорнобильській зоні відчуження. Запропонована Енергоатомом задача розглядалася у категорії змагань Case Study, метою якої є вирішення аналітичних завдань, детальне дослідження певного об’єкта, проблеми, процесу, що має чіткі часові та просторові межі.

Серед чотирьох команд лише одна відстоювала будівництво сонячної електростанції в Чорнобильській зоні відчуження. Три інші запропонували альтернативні проекти. Доцільність проектів учасники оцінювали, виходячи із стану існуючої об’єднаної енергетичної системи України, кліматичних показників, природних ресурсів по регіонам України та можливостей залучення інвестицій.

Окрім того, учасниками була відзначена необхідність створення енергетичних кооперативів, які надають змогу використовувати разом різні джерела енергії (сонця, вітру, моря, гірських річок тощо). Щодо питань інвестування, то всіма учасниками була зазначена важливість участі держави у фінансуванні проектів, які мають стратегічне значення для країни. За підсумками змагань, переможцями в категорії Case Study стала команда Natural Selection з міста Львів.

Крім Енергоатома партнерами змагань в цьому році стали провідні компанії у галузі технологій – Unilever, Melexis та інші.

Довідка. European BEST Engineering Competition - змагання між студентами технічних спеціальностей усієї Європи. Метою змагань є просування інженерної думки в Україні шляхом створення сприятливих умов для її виникнення та розвитку.

В рамках інженерних змагань студенти технічних університетів мають можливість розвинути і реалізувати свої ідеї завдяки співпраці з компаніями та спілкуванню з європейською освітньою спільнотою. Забезпечуючи контакт студентів, університетів та компаній-партнерів, змагання створюють унікальну платформу для спілкування.