Діяльність

13.04.2018

Енергоатом отримав нагороду в національному конкурсі корпоративної соціальної відповідальності

Енергоатом отримав нагороду в національному конкурсі корпоративної соціальної відповідальності

Компанія НАЕК «Енергоатом» була відзначена нагородою - дипломом за кращий корпоративний внесок в забезпечення Глобальної Цілі сталого розвитку №4 «Забезпечення всеохоплюючої та якісної загальної освіти та заохочення до навчання упродовж життя усіх категорій населення». Вручення нагород та презентація кейсу Компанії «Інформаційно-просвітницький проект «Енергоатом – Профільні ВНЗ – Школи» відбулось 12 квітня 2018 року під час конференції «Бізнес, що змінює країну».

Цьогоріч, крім Енергоатома, свої кейси на конкурс в галузі корпоративної соціальної відповідальності подали 27 українських компаній: 1+1 медіа, Енергоатом, Ашан, Нова пошта, Watsons, Deloitte, LOREAL Україна, ДТЕК, Coca Cola, Credi Agricol, Небесна криниця, Nestle, Прикарпаттяобленерго, Фармак та ін.

Енергоатом подав на участь у конкурсі кейс «Інформаційно-просвітницький проект «Енергоатом – Профільні ВНЗ – Школи», основною метою якого є підвищення обізнаності школярів у питаннях використання ядерної енергії, робота з профорієнтації та сприяння розвитку STEM-освіти в Україні. Реалізується проект у форматі лекцій-бесід та зустрічей між студентами вищих навчальних закладів профільних для Компанії спеціальностей (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»), та за участі старшокласників шкіл України.

Компанія прагне створити всі необхідні умови для підготовки, професійного розвитку та кар’єрного зростання фахівців різних рівнів. Оскільки «Енергетична стратегія України до 2035 року» передбачає збереження та збільшення встановленої потужності електростанцій, а з огляду на те, що атомна енергетика посідає провідне місце в майбутньому енергобалансі, як надійне, безпечне та низьковуглецеве джерело енергії, Україні через 15-20 років буде необхідна достатня кількість фахівців-енергетиків.

Енергоатом розуміє, що залучати молодь до вибору технічних спеціальностей і роботи на підприємствах й тим самим готувати фахівців потрібно вже зараз. Інакше виникає ризик дефіциту кадрів, що стане загрозою для енергетичної безпеки, стабільності та незалежності нашої держави. Ведення профорієнтаційної роботи серед школярів дозволяє ознайомити їх з освітніми проектами Компанії, серед яких: навчання за тристоронніми договорами Енергоатом-Студент-ВНЗ, практика на виробництві, «Літня ядерна школа», «Весняна школа НАЕК «Енергоатом», лекції провідних фахівців Компанії для студентів та спеціальні стипендії. У поєднанні з класичною системою освіти, на базі профільного ВНЗ, ці проекти дозволяють забезпечувати безперервну підготовку фахівців, а також заохочують старшокласників пов’язати своє життя з інженерним фахом та енергетикою.

Ініціаторами національного конкурсу кейсів є Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності (КСВ)». В тісній співпраці міжнародні експерт з корпоративної соціальної відповідальності, експерти Центру КСВ та молодь – студенти Української академії лідерства проводили оцінювання поданих компаніями кейсів на відповідність Глобальним Цілям сталого розвитку. Головними критеріями оцінювання є: інноваційність, механізм реалізації проекту (діалог зі стейкхолдерами), довгострокові результати проекту для компанії та суспільства, опис кейсу (мова, стиль і т.п.).

Також під час конференції також було презентовано нові кейси від бізнесу реалізація яких розпочалась у 2017 році.

Довідка. Цілі сталого розвитку (Глобальні цілі сталого розвитку) - цільові показники майбутнього міжнародного розвитку, що були ухвалені Організацією Об'єднаних Націй. Нині їх дотримуються більшість країн світу. Вони встановлюють власні показники розвитку і включають 17 цілей та 169 конкретних завдань. Перелік був офіційно затверджений на засіданнях Генеральної Асамблеї ООН в кінці вересня 2015 року.

Для забезпечення вирішення вищевикладених проблемних питань Центром зовнішніх інформаційних комунікацій Компаній було запропоновано провести низку зустрічей та лекцій-дискусій зі школярами Київщини, міст-супутників та районів прилеглих до АЕС, а також Іванківського та Поліського району (регіонів прилеглих до місця розташування будівництва ЦСВЯП). Спікерами на лекціях були студенти старших курсів теплоенергетичного факультету та факультету електроенерготехніки та автоматики НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».

- квітень 2016 року (пілотний етап) – студенти НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» за підтримки Енергоатома провели лекцію‑дискусію зі школярами ЗОШ №3 міста Вишневе;

- вересень 2016 року – у місті Южноукраїнськ пройшов черговий етап інформаційно-просвітницького проекту «Енергоатом – профільні ВНЗ – школи»;

- жовтень 2016 року – для школярів міст Нетішин та Острог студенти теплоенергетичного факультету НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» провели лекції-дискусії;

- листопад 2016 року – студенти-енергетики НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» зустрілися зі старшокласниками Іванківського району;

- квітень 2017 року – на Запорізькій АЕС студенти-енергетики провели лекції-бесіди з учнями старших класів міста Енергодар, студенти факультету електроенерготехніки та автоматики НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» провели лекції-бесіди зі школярами м. Вараша, смт. Маневичі та Володимирець;

- грудень 2017 року – Енергоатом провів для старшокласників Поліського та Іванківського районів Київщини ознайомчі поїздки в НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».

 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію