Діяльність

14.08.2017

Молоді фахівці РАЕС взяли участь у стажуванні за програмою МАГАТЕ

З метою підвищення рівня безпеки та надійності Рівненської АЕС молоді фахівці підприємства відкриті до взаємодії з кваліфікованими та технічними фахівцями атомної енергетики України та світу, вивчення іноземного досвіду, а також вдосконалення рівня знань, умінь та професійного зростання.

Нещодавно в рамках регіонального проекту Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) відбулося стажування молодих фахівців атомної енергетики на тему «Підтримка реалізації програм стійкого розвитку», перша частина якого проходила на базі Чеського технічного університету (ЧТУ) в Чеській Республіці, а друга – в Массачусетському університеті Лоуелл (UMASS Lowell) в США.

Одним із 28-ти учасників стажування став провідний інженер - керівник групи служби надійності ресурсу та продовження експлуатації (СНРтаПЕ) Рівненської АЕС Олександр Кратік.

Програма стажування, що розроблена Міжконтинентальним ядерним інститутом (INI), охоплювала ряд основних питань з фізики реакторів та їх конструктивних особливостей, планування, ліцензування, експлуатації, інжинірингу, управління та економіки у ядерній галузі, виявлення та вимірювання радіаційного стану, з питань ядерної безпеки та фізичного захисту

Для учасників стажування проводились лекції за темами: «Завдання дослідницьких реакторів», «Ядерна безпека та захист», «Управління помилками та лідерство в середовищах високого ризику», «Ядерна дозиметрія - підхід НАТО», «Ядерна економіка», «Завершення ядерно-паливного циклу та глибинне захоронення», «Реактори четвертого покоління», «Безпека та захист», «Співробітництво з ядерним регулятором США з питань ядерної безпеки», «Фізика та кінетика реактора», «Реактори CANDU», «Ядерні матеріали», «Введення в експлуатацію та експлуатація АЕС». Окрім того, у ході лабораторних занять з радіохімії та дозиметрії стажери виконували практичні завдання.

Також під час технічних екскурсій на ядерні об’єкти молоді фахівці ознайомились зі специфікою роботи, експлуатації та обслуговування чотирьох науково-дослідницьких реакторів, із діяльністю in-situ урановидобувної чеської компанії, Массачусетського «зеленого» високопродуктивного обчислювального центру, Науково-дослідного центру UJV Rez та двох діючих атомних електростанцій – чеської АЕС Temelin та американської АЕС Pilgrim. У ході візиту на АЕС Temelin стажерам розповіли про вимоги фіззахисту, дали можливість побувати у турбінному відділені блоку №1, на повномасштабному тренажері та кризовому центрі.

У ході стажування учасники спробували свої сили у колективній розробці проектів зняття з експлуатації енергоблоку, з економічних питань, а також майбутніх реакторних систем. Захист проводився за участю представників комісії з ядерного регулювання США Nuclear Regulatory Commission (NRC), МАГАТЕ, керівництва Масачусетського Університету Лоуелл. Також кожен зі стажерів представив власну презентацію на вільну тему.

Олександр Кратік презентував роботу на тему «Людський фактор», яка пов’язана з його щоденною роботою. Основним меседжем роботи є доведення важливості навіть дрібниць у сфері атомної енергетики на прикладі катастрофи шатлу «Челенджер» у січні 1986 року, коли керівництво не звернуло увагу на доводи персоналу щодо ряду малозначущих подій, які передували запуску шатла.

«Цікавим для мене став факт про те, що Роджер Божолай – американський інженер-гідромеханік та аеродинамік, виявивши та дослідивши можливі наслідки тих малозначущих подій і намагався попередити катастрофу шатлу «Челенджер», народився та жив у м. Лоуелл, закінчив Масачусетський Університет Лоуелл, де й проходило наше стажування, - прокоментував Олександр Кратік, - Стажування такого рівня дає можливість не лише побачити інші АЕС світу та вдосконалити володіння англійською, а й покращити знання в галузі ядерних технологій, досліджень та їх реалізації. Безумовно, корисним стало знайомство з іноземними колегами, обмін досвідом та обговорення майбутнього ядерної енергетики».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію