Діяльність

22.06.2017

Рівненська АЕС втілює нові формати соціального партнерства

Рівненська АЕС втілює нові формати соціального партнерства з громадськістю населених пунктів 30-кілометрової зони спостереження. Представники електростанції та Дирекції НАЕК «Енергоатом» ознайомились із діяльністю українсько-польського центру села Костюхнівка Маневицького району Волинської області.

Костюхнівська сільська рада, що входить до зони спостереження Рівненської АЕС, має у підпорядкуванні три мальовничі села: Вовчицьк, Колодії та Костюхнівку, населення яких становить більше 1300 осіб. У 2015 році за кошти субвенції на компенсацію ризику населення, що проживає у зоні розташування РАЕС у Костюхнівці виконано капітальний ремонт шкільного спортзалу, а також дороги по вулиці Молодіжна. Крім того, за субвенцію минулого року виконано капітальний ремонт дороги сполученням Колодії – Костюхнівка – Вовчицьк.

З метою знайомства з інфраструктурою історичного села, спеціалісти управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС та представник відділу інформаційно-іміджевих проектів НАЕК «Енергоатом» Наталія Лашевич відвідали молодіжний центр українсько-польської співпраці «Центр Діалогу Костюхнівка». Саме до цього центру, поблизу якого знаходиться кладовище польських легіонерів, постійно приїжджають іноземні гості - молоде покоління харцерів, справжні патріоти Польщі аби вшанувати пам’ять польських військових. Другим етапом у маршруті відвідування України для них традиційно стає Рівненська атомна електростанція – найпотужніше підприємство регіону. Щороку спеціалісти інформаційного та навчально-тренувального центрів Рівненської АЕС радо приймають закордонних гостей та організовують для них насичені екскурсійні програми. Так у травні на РАЕС завітали члени байкерського клубу з Республіки Польща «Harcerski klub motocyklowy» - учасники найбільшої польської скаутської організації Спілки польського харцерства, а минулого тижня місто-супутник РАЕС відвідали представники бізнесових кіл та органів самоврядування міста Мишлєніце.

Директор Костюхнівської загальноосвітньої школи, яка першою на Волині уклала угоду про співпрацю з одним з польських навчальних закладів, Василь Давидюк показав пам’ятні базальтові стовпи, встановлені на місцях, де раніше базувалися польські легіонери. Минулого року представниками лабораторії зовнішнього радіаційного контролю цеху радіаційної безпеки РАЕС на прохання Костюхнівського Центру були проведені радіаційні обстеження цих базальтових стовпів аби підтвердити відсутність будь-якої радіаційної небезпеки. Слід відзначити, на території Костюхнівки розміщений один зі стаціонарних постів РАЕС з контролю радіаційного стану.

Результати регулярних виїзних консультацій атомників у населених пунктах зони спостереження РАЕС, проведення заходів для школярів, різноманітні спільні проекти демонструють відкритість та партнерство електростанції у спільному діалозі, а також позитивне ставлення мешканців прилеглих територій до розвитку атомної енергетики в регіоні.

Довідково: Село Костюхнівка грає важливу історичну роль для польських громадян, адже на їхню думку, саме тут зароджувалася польська незалежність. У Першу світову війну біля Костюхнівки відбувся один з найвизначніших боїв Брусиловського прориву, у якому брали участь польські легіонери (у складі австро-угорського війська), створені майбутнім президентом Польщі Юзефом Пілсудським. Декілька років тому польські активісти на місці старої школи у Костюхнівці облаштували молодіжний центр українсько-польської співпраці «Центр Діалогу Костюхнівка», який сьогодні є осередком співпраці українського та польського народів, а також популярною базою відпочинку для дітей.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію