Діяльність

29.06.2017

Щодо взаємовідносин між Южно-Українською АЕС та комунальниками Южноукраїнська

За наявною інформацією, в п’ятницю, 30 червня, працівники комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» міста Южноукраїнськ мають намір провести  пікет під офісом НАЕК «Енергоатом», вимогою якого є зняття арешту з розрахункових рахунків підприємства. За словами керівництва КП ТВКГ, через арешт рахунків воно нібито не може виплачувати поточні платежі та заробітну плату своїм працівникам.

Наголошуємо, що грошові кошти на рахунках  КП ТВКГ арештовано за виключенням коштів, призначених для виплати заробітної плати та обов’язкових нарахувань на заробітну плату. Крім того, знято арешт з усіх готівкових коштів, що надходять до кас КП ТВКГ в якості комунальних платежів мешканців міста. Керівництво зазначеного суб’єкта підприємницької діяльності вправі витрачати їх на господарські потреби без будь-яких обмежень. 

Також НАЕК «Енергоатом» надає наступну детальну інформацію про стан взаємовідносин ЮУАЕС з КП ТВКГ.

У 2014 році заборгованість комунальників перед відокремленим підрозділом становила майже 40  млн грн. У відповідь на численні звернення КП ТВКГ Дирекція  НАЕК «Енергоатом» погодилася надати розстрочку строком до 2031 року, за умови ненакопичення нових боргів.

Проте на кінець 2016 року загальний борг КП ТВКГ перевищив 118 млн грн. Незважаючи на рішення Господарського суду про стягнення боргу, відкриті виконавчі провадження, борг продовжував зростати.

У зв’язку з цим ЮУАЕС була змушена подати заяву про порушення провадження в справі про банкрутство КП ТВКГ. Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 31 січня 2017 року відкрито провадження в справі про банкрутство, призначено арбітражного управляючого. Останній відразу ж подав клопотання про зняття арешту з рахунків КП ТВКГ на період розгляду справи про банкрутство. Проте з лютого 2017 року і по сьогодні це клопотання судом не розглянуто  виключно через дії КП ТВКГ.

Так, спочатку КП ТВКГ двічі направляло апеляційну скаргу на ухвалу про порушення провадження в справі про банкрутство, оформлену неналежним чином. Справа двічі направлялась Господарським судом до Одеського апеляційного господарського суду і поверталася назад з ухвалою про відмову в прийнятті апеляційної скарги. Втретє КП ТВКГ подало апеляційну скаргу з дотриманням процесуальних вимог. Одеський апеляційний господарський суд задовольнив клопотання КП ТВКГ про відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження та прийняв апеляцію до розгляду, і, врешті, відмовив в її задоволенні, про що винесено постанову від 17.05.2017. Увесь цей час провадження в справі було припинено, через що клопотання арбітражного керуючого про зняття арешту з рахунків не розглянуто, реєстр кредиторських вимог не затверджено, комітет кредиторів не утворено, план санації не затверджено.

Щойно справа повернулася до Господарського суду Миколаївської області, КП ТВКГ знову подало скаргу на ухвалу про порушення провадження в справі про банкрутство, на цей раз до Вищого господарського суду України. Провадження в справі було знову зупинено, справу передано до м.Києва. Орієнтовний строк розгляду справи судом касаційної інстанції – 2-3 місяці. Увесь цей час рахунки КП ТВКГ залишатимуться арештованими.

Олександр Смірнов, начальник юридичного управління ЮУАЕС

Теги: ЮУАЕСНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію