08.08.2017

На Рівненській АЕС відбувся Міжнародний турнір «Біле озеро» з плавання на відкритій воді

На базі реабілітаційно-оздоровчого комплексу РАЕС 4-6 серпня пройшов ювілейний V Міжнародний турнір «Біле озеро» з плавання на відкритій воді на призи президента ДП «НАЕК «Енергоатом», присвячений Дню Незалежності України. Захід відбувся за підтримки адміністрації та профспілкового комітету ДП «НАЕК «Енергоатом» та Рівненської АЕС.

З кожним роком Міжнародний турнір «Біле озеро» з плавання на відкритій воді стає популярнішим та розширює свою географію, про що свідчить кількість команд учасниць. Цьогоріч у турнірі взяли участь більше 140 найсильніших плавців у своїх категоріях з різних куточків України, також Молдови, найстаршому з яких 75 років, а наймолодшому – 10. Чудова погода, кваліфіковане суддівство, професійна організація змагань сприяли високим результатам та гарному настрою спортсменів «Мастерс» – представників всесвітнього ветеранського руху з плавання, вік яких у цій категорії необмежений.

У перший день змагань дві групи плавців категорії «Мастерс» здолали дистанцію у 1800 метрів вільним стилем. Наступного дня за звання кращого змагались юнаки та дівчата віком від 10 до 25 на дистанції в одну милю (1650 метрів).

За результатами даного турніру, який є третім етапом Кубку Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «Мастерс» з плавання на відкритій воді серед спортсменів категорії «Мастерс» був підведений підсумок усіх етапів Кубку Асоціації з нагородженням переможців. Перший з етапів проходив в Одесі у червні (міжнародний турнір «Чорноморська Перлина»), другий відбувся у липні у Житомирі (міжнародний турнір «Тетерів Open»).

Почесними гостями турніру стали директор з кадрів та соціальних питань НАЕК «Енергоатом» Григорій Муляр, генеральний директор РАЕС, президент Федерації плавання м. Вараш Павло Павлишин, заступник голови профкому РАЕС Тетяна Васильєва, віце-президент Федерації плавання України, олімпійський чемпіон Олімпіади 1980 року, головний суддя Сергій Фесенко, президент Асоціації плавальних клубів України «Мастерс» Руслан Фріауф та президент Федерації плавання Рівненської області Антон Сачук.

За вагомий внесок у розвиток плавання та всебічну підтримку в організації турніру з плавання на відкритій воді «Біле озеро» президент Асоціації плавальних клубів України «Мастерс» Руслан Фріауф вручив подяки президенту НАЕК «Енергоатом» Юрію Недашковському та голові первинної профспілкової організації Компанії Олексію Личу, генеральному директорові РАЕС Павлу Павлишину та президенту Федерації плавання Рівненської області Антону Сачуку.

«Рівненська АЕС є гарантом енергетичної незалежності країни. Втілюючи різноманітні проекти, керівництво та персонал РАЕС всіляко сприяють розвитку соціальної діяльності Компанії. Cеред учасників та глядачів цьогорічних змагань – багато дітей, які мають чудову нагоду побачити виступи досвідчених професіоналів. Розвиток дитячого та юнацького спорту – це здоров’я нашої нації. Переконаний, що з кожним наступним роком турнір буде більш масовим та об’єднає не лише представників атомно-промислового комплексу України», – зазначив під час офіційної церемонії відкриття турніру директор з кадрів та соціальних питань НАЕК «Енергоатом» Григорій Муляр.

Впродовж багатьох років керівництво Рівненської АЕС всіляко підтримує ініціативи молоді. Генеральний директор підприємства Павло Павлишин – прибічник активного дозвілля, і є одним з тих, хто власним прикладом популяризує і підтримує розвиток фізичної культури й спорту у місті-супутнику РАЕС. У своєму звернені він запросив долучитися до наступного спортивного свята - веломарафону «100 Велоwatt», який відбудеться 12 серпня.

«Не зважаючи на непростий час, колектив РАЕС щороку успішно реалізовує соціальні заходи, зокрема нещодавно було проведено Всеукраїнський молодіжний мистецький соціально-екологічний форум «Біле озеро», який відновлено після трьох років перерви, велоперегони для дітей і дорослих на Хомецькій горі, велопробіги «Вараш - Біле озеро» та в рамках фестивалю «Бурштиновий шлях». Нині триває підготовка нового заходу на базі РОК «Біле озеро» – тріатлону, ідея створення якого виникла у ході однієї із зустрічей з ініціативною молоддю підприємства. Це будуть достатньо складні змагання, які включатимуть плавання, велогонку та біг. Правила змагань будуть розроблені таким чином, щоб у них могли взяти участь не лише професіонали, а й аматори» – зазначив генеральний директор РАЕС Павло Павлишин. Також очільник поліського енерговелета відмітив високий рівень розвитку плавання у місті атомників. У складі спортивних споруд РАЕС функціонує реконструйований басейн «Енергетик», де відвідувачам пропонують чималий перелік послуг і який з кожним роком розширюється.

У підсумку змагань серед спортсменів категорії «Мастерс» плавці Рівненської АЕС продемонстрували високі результати кожен у своїй категорії: Олександр Савчук (управління соціальними об’єктами), Євген Зайчик (навчально-тренувальний центр), Владислав Березюк (енергоремонтний підрозділ) Валентина Усаченко колишній тренер плавбасейну «Енергетик», Оксана Казимирська (служба надійності, ресурсу та продовження експлуатації) Олеся Осовська (хімічний цех) та Сергій Гуцало (служба аналізу безпеки).

Смак перемоги відчули і юні плавці міста-атомників, які тренуються у басейні «Енергетик» Рівненської АЕС: Поліна Савчук, Влада Мазницька, Ярослава Коновальчук, Іван Піскунов, Оксана Онисько, Юлія Мамчич, Дмитро Серховець.

Переможці змагань отримали дипломи та цінні призи від спонсорів заходу: брендовий гідрорушник від фірми «Arena» та футболку від Федерації плавання Рівненської області. Володарям срібла вручили особливі пристосування, розроблені для відпрацювання та поліпшення техніки плавання – дошки для плавання, а призерам третіх сходинок п’єдесталу дістались чашки з емблемою змагань. Окрім того, всі учасники, які фінішували отримали ексклюзивні пам’ятні медалі ювілейного турніру з відображенням краси унікального Білого озера.

За словами віце-президента федерації плавання України, олімпійського чемпіона Олімпіади 1980 року, головного судді змагань Сергія Фесенка, який вкотре здобув перемогу у змаганнях у своїй віковій категорії, Біле озеро – одне з небагатьох місць України, що відповідає критеріям проведення подібних змагань та має унікальні природні переваги.

«Окрема подяка організаторам та керівництву РАЕС за сприяння у проведенні турніру, високий рівень організації якого не поступається міжнародним. Природа, комфортні умови на базі комплексу «Біле зеро» та шанобливе ставлення до спортсменів неабияк сприяє позитивним результатам. Приємно тішить кількість учасників, яка з кожним роком лише зростає», – прокоментував С.Фесенко.

У рамках турніру для юних відпочивальників працівники Палацу культури РАЕС організували майстер-клас з декоративно-прикладного мистецтва – плетіння прикрас з шнурів за японською технікою куміхімо, конкурс піщаних фігур «Піщана феєрія» та театралізоване свято «День Нептуна». А вокальними та танцювальними номерами присутніх потішили народний аматорський ансамбль народного танцю «Візерунок» та зразковий аматорський вокальний ансамбль «Рондо».

Наразі троє плавців РАЕС вже готуються до участі в складі збірної команди НАЕК «Енергоатом» у міжнародному Чемпіонаті світу з водних видів спорту, який невдовзі відбудеться у Будапешті.