07.08.2018

Міжнародний турнір з плавання «Біле озеро» зібрав рекордну кількість учасників

3-5 серпня на базі реабілітаційно-оздоровчого комплексу РАЕС відбувся VІ Міжнародний турнір з плавання на відкритій воді «Біле озеро», присвячений 20-річчю Первинної профспілкової організації (ППО) НАЕК «Енергоатом» на призи президента та ППО Компанії. Учасниками масштабного дійства стало близько 200 плавців з 13 областей України, а також спортсмени з Італії та США.

Спортивний захід відбувся за підтримки адміністрації та профспілкового комітету НАЕК «Енергоатом» і Рівненської АЕС, Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «Мастерс» та Федерації плавання Рівненської області. Цьогоріч учасниками змагань були як плавці-професіонали категорії «Мастерс», так і плавці-аматори, які не здавали позицій досвідченим спортсменам. Наймолодшому учаснику турніру: Валерію Мельнику з Рівного 7 років, а найстаршому: чемпіону та рекордсмену світу у категорії «Мастерс» з естафетного плавання Анатолію Накльовкіну – 87. Відмінним результатам учасників та гарному настрою їхніх вболівальників сприяли професійна організація змагань, гліцеринова вода озера та чудова погода.

Під час офіційного відкриття міжнародного турніру генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин привітав усіх учасників, побажавши позитивних емоцій, вдалих стартів і легких фінішів. Голова ППО РАЕС Іван Мельник відзначив, що адміністрація та профспілковий комітет Рівненської АЕС завжди приділяють належну увагу розвитку спорту шляхом проведення багатьох спортивних, культурно-масових заходів, у тому числі й турнірів міжнародного рівня.

Ушосте в ролі головного судді змагань виступив віце-президент Федерації плавання України, олімпійський чемпіон Олімпіади 1980 року Сергій Фесенко. За словами головного судді, результати на дистанції 1 миля (1650 м) для спортсменів категорії «Мастерс» входять до заліку Національного Кубку Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «Мастерс» на відкритій воді. «З 2012 року змагання з плавання на відкритій воді є в програмі Олімпійських ігор. Турнір «Біле озеро» є третім і завершальним етапом Кубку Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «Мастерс» на відкритій воді 2018 року. Серед восьми змагань на відкритій воді в Україні турнір «Біле озеро» входить в топ цього списку, адже на змагання приїжджають майже усі члени клубу, які прагнуть отримати достойні результати. Окрім того, тішить, що з кожним роком зростає кількість учасників – на сьогодні це абсолютний рекорд з аналогічних змагань на відкритій воді в країні», - підкреслив С. Фесенко.

За результатами міжнародного турніру у абсолюті серед жінок п’яте місце посіла Ольга Міхалева з Чернівців, четверте місце – Олена Переяслова зі Львова, третє місце – Тетяна Струтинська з Житомира, друге місце – Олександра Дозорцева з Южноукраїнська та перше місце – Валентина Квіта зі Львова. У абсолюті серед чоловіків п’яте місце дісталось львів’янину Володимиру Рибку, його земляк Олег Щукін посів четверте місце, бронзу здобув старший тренер-викладач КДЮСШ управління соціальних об’єктів РАЕС Олександр Савчук, срібло завоював Богдан Галайчук з Борисполя та золото виборов Владислав Горовой зі Львова.

Високими стали також результати змагань у абсолюті серед дівчат та юніорів. Серед юних представниць прекрасної частини людства перше місце здобула Софія Бут, друге - Поліна Лук'яненко, третє – Марічка Дивак, четверте – Іванна Лук'яненко та п’яте – Юлія Галагуз. Серед хлопців першу сходинку п’єдесталу посів Денис Мартинюк, другу – Сергій Пилип, третю – Володимир Власенко, четверту – Іван Піскунов та п’яту – Євген Чистяков.

За підсумками змагань серед спортсменів категорії «Мастерс» варто відзначити чудові результати, які продемонстрували у своїх вікових категоріях представники Рівненської АЕС: Оксана Казимирська (служба надійності, ресурсу та продовження експлуатації) – 2 місце, Олеся Осовська (хімічний цех) – 3 місце, Тетяна Архіпова та Євген Зайчик (навчально-тренувальний центр) – відповідно 2 та 3 місця, Сергій Гуцало (служба аналізу безпеки) – 6 місце, Едуард Суховерхий (цех дезактивації та радіоактивних відходів) – 8 місце, Сергій Муравинець (служба контролю металу) та Сергій Бовгира (цех вентиляції та кондиціонування) – відповідно 7 та 5 місця.

Плавання на відкритій воді можна з впевненістю назвати сімейним видом спорту, що підтверджують начальник відділу організації підготовки і ліцензування персоналу навчально-тренувального центру РАЕС Тетяна Архіпова та її донька – нині відома італійська модель Анастасія Сумленна. «Я вперше взяла участь у цих змаганнях, раніше була лише в рядах уболівальників, тож ця дистанція для мене стала справжнім викликом, - розповідає Т. Архіпова. - Мене змотивувала та підтримала моя донька, яка ще в 11 років стала бронзовою чемпіонкою України. З дитинства вона отримала чудову підготовку від професійних тренерів у плавбасейні РАЕС. Сьогодні ж, плаванням займаються і мої внуки. Пишаюся результатом своїм та доньки – для мене це чудовий подарунок до мого 60-річчя».

Власниця золотої нагороди у своїй віковій групі серед жінок Ольга Міхалева називає участь у турнірі чудовою підготовкою до Чемпіонату Європи. «Цей турнір – це скриня позитивних емоцій. Щоправда нелегкою була дорога до озера – для мене це стало справжнім напівмарафоном. Проте це місце варте того, щоб сюди їхати знову: мальовнича природа, лагідна вода, чудова відпочинкова база, - зауважила спортсменка. – На черзі у мене підготовка до Чемпіонату Європи. Багато з моїх суперників на цьому турнірі будуть змагатись разом зі мною на європейському запливі, чого я неодмінно чекаю».

Усі учасники VІ Міжнародного турніру з плавання на відкритій воді «Біле озеро» були нагороджені пам’ятними медалями. Спортсмени, які посіли призові місця у своїх вікових категоріях отримали дипломи та цінні призи від організаторів. Варто відзначити, представник РАЕС Олександр Савчук вже готується до участі в складі збірної команди НАЕК «Енергоатом» до Чемпіонату Європи з водних видів спорту Мастерс-2018, який відбудеться наступного місяця у Словенії.