Діяльність

06.04.2018

В Енергоатомі відбулось відкрите обговорення змін до тарифів та інвестиційної програми Компанії

В Енергоатомі відбулось відкрите обговорення змін до тарифів та інвестиційної програми Компанії

У Центральному офісі НАЕК «Енергоатом» відбулось відкрите обговорення  проекту скоригованих тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляється на атомних електростанціях, на 2018 рік та проекту скоригованої Інвестиційної програми АЕС НАЕК «Енергоатом» на 2018 рік. Таким чином, Енергоатом розпочав процедуру перегляду тарифів, які встановлюються для Компанії Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Окрім фахівців Енергоатома в обговоренні прийняли участь представники місцевої влади міст-супутників АЕС та НКРЕКП.

Віце-президент Енергоатома Айдин Айсін повідомив, що з урахуванням усіх пропозицій Енергоатома тариф на відпуск електричної енергії для Компанії пропонується встановити на рівні 69,98 коп. за 1 кВт-год, а тариф на теплову енергію, вироблену АЕС, на рівні 113 грн за 1 Гкал.  «Це рівень тарифів, який дозволить у 2018 року забезпечити фінансування основних виробничих, та інвестиційних напрямків діяльності Компанії, а також та виконувати соціальні зобов’язання», - підкреслив віце-президент Енергоатома.

Він нагадав, що у розвинених країнах, які експлуатують атомні електростанції, різниця між тарифом на «атомну» та «теплову» електроенергію становить не більше 30% на користь останньої. «В Україні тариф для АЕС у 3,1 рази нижчий за тариф для теплових електростанцій. В діючому для Енергоатома тарифі (з 1 січня 2018 року 54,03 коп за 1 кВт-год.) залишається дефіцит за основними статтями витрат, зокрема на закупівлю свіжого ядерного палива протягом поточного року не вистачає 1,5 млрд грн. У тарифі не врахована заробітна платня персоналу об’єктів, які Енергоатом почав експлуатувати у 2017 році, або тих об’єктів введення яких в експлуатацію очікується найближчим часом. Зокрема, це стосується Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, будівництво якого розпочалось у листопаді 2017 року, комплексів з переробки радіоактивних відходів на Запорізькій та Рівненській АЕС, комплексу бризкальних басейнів на ЮУАЕС та інших», - повідомив Айдин Айсін.

Головний бухгалтер Енергоатома Наталія Вашетіна окремо зазначила, що протягом останніх 10 років Компанія недоотримувала у повній мірі забезпечення в тарифі видатків по сплаті податків до бюджету. За її словами, «тільки за двома основними платежами до бюджету – частини прибутку та податку на прибуток, Енергоатом виплатив до бюджету за ці роки 7 мільярдів гривень без фінансового забезпечення у тарифі. В минулому році ми подали до НКРЕКП копію усіх платіжних доручень, які підтверджували сплату усіх податків до бюджету. Відтак ми чекаємо компенсації поетапно протягом двох років, адже жодного разу нам не були компенсовані фактичні видатки, які були сплачені до бюджету без тарифного забезпечення. Майже 50% заборгованості Компанії по кредитах була сформована саме через необхідність позичати кошти для подальшого перерахування до бюджету».

Головний бухгалтер підкреслила, що у діючому тарифі Енергоатома знову не в повній мірі враховані витрати на сплату обов’язкових платежів до бюджету, які Компанія має здійснити протягом 2018 року.

Директор з економічних питань Енергоатома Микола Рачин окреслив основні статті, які є дефіцитними у поточному році для Енергоатома, у тому числі дефіцит за статтею «Фонд оплати праці» складає 2 млрд 464 млн грн. Він зазначив, що темпи зростання середньої заробітної плати персоналу Компанії, починаючи з 2013 року нижче ніж у цілому по промисловості України на 36%. "Не забезпечені діючим тарифом на 1 млрд 36 млн грн фінансові витрати на погашення відсотків по кредитах, які залучала Компанія для покриття дефіцитів", - додав директор з економічних питань Енергоатома.

Едуард Рачин також подякував представникам міської влади міст-супутників АЕС за активну участь в обговоренні тарифу Енергоатома.

Подальше обговорення тарифу Енергоатома відбуватиметься в НКРЕКП.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію