Комплаєнс-політика

15.03.2017

Увага! Закінчується термін подання суб'єктами декларування електронних декларацій

Нагадуємо, що термін подання посадовими особами НАЕК «Енергоатом» − суб’єктами декларування декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі − декларація), за 2016 рік добігає свого кінця.

З метою правильного заповнення та своєчасного подання декларацій (до

1 квітня), надаємо загальні рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі − Реєстр) та відповіді на найбільш поширені запитання, які надходять до уповноважених підрозділів Компанії:

   − для подачі декларації суб’єкт декларування повинен зареєструватися у Реєстрі з використанням особистого ключа та посиленого сертифіката відкритого ключа електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП);

   − не рекомендується при реєстрації використовувати поштові скриньки, розташовані у домені RU (наприклад: хххххх@mail.ru);

   − для коректного відображення інформації рекомендується при заповненні електронної декларації використовувати інтернет-браузер Google Chrome останньої версії. Встановити цей інтернет-браузер Ви можете за посиланням: https://www.google.com/chrome/browser/desktop/index.html;

   − для уникнення проблем із збереженням інформації, яка вводилася суб’єктом декларування, слід користуватися одним комп’ютером;

   − при реєстрації правильно вказуйте адресу персональної електронної поштової скриньки (на цю адресу буде направлено лист підтвердження реєстрації). У Реєстрі використовується адреса електронної пошти, яку Ви вказуєте при реєстрації і яка не залежить від адреси, вказаної Вами при отриманні ЕЦП;

   − для завершення реєстрації необхідно увійти до Вашої поштової скриньки (вказаної при реєстрації), відкрити електронний лист «Підтвердження реєстрації у Єдиному Державному Реєстрі Декларацій» та перейти за посиланням. Якщо у вхідній пошті немає листа підтвердження реєстрації перевірте папку «Спам»;

   − при заповненні декларацій за 2016 рік застосовується розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на 1 січня 2016 року (1378 гривень);

   − задля правильного заповнення розділу «Доходи, у тому числі подарунки» декларації, можна з використанням ЕЦП отримати відомості про свої доходи
он-лайн на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України. Ознайомитися з покроковим алгоритмом отримання цієї довідки можна переглянувши відео, яке доступне за посиланням: http://www.energoatom.kiev.ua/ua/compliance/anticorruption/articles/46464-otrimannya_vdomosteyi_pro_dohodi_dlya_zapovnennya_deklaratc/;

   − при заповненні поля «Ідентифікаційний номер» у розділі декларації «Цінне рухоме майно – транспортні засоби» слід зазначити ідентифікаційний номер транспортного засобу, якщо він наявний. Наприклад, для автомобіля слід вказати ідентифікаційний номер, тобто вказаний у технічному паспорті на транспортний засіб номер шасі (кузова, рами).

Більш детально ознайомитися з правилами заповнення декларації можна на веб-сайті Компанії за посиланням:  http://www.energoatom.kiev.ua/ua/compliance/anticorruption/articles/46310-pravila_zapovnennya_deklaratc_za__rk/.

Крім того на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) розміщене навчальне відео щодо заповнення декларації, ознайомитися з якими можна за посиланням http://nazk.gov.ua/deklaraciya або https://www.facebook.com/NAZKgov/app/212104595551052/?ref=page_internal.

При цьому, звертаємо увагу, що суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію упродовж 7 днів після її подання. Для цього слід натиснути на кнопку «Подати виправлену декларацію», яка є видимою упродовж зазначеного строку у персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування біля відповідної декларації. Важливим є те, що суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію упродовж цього терміну лише один раз.

Якщо після спливу 7-денного терміну або, якщо виправлена декларація вже була подана упродовж зазначеного терміну, суб’єкт декларування виявить неповні чи неправильні відомості в поданій ним декларації (або у виправленій декларації), він повідомляє про це Національне агентство через персональний електронний кабінет та подає виправлену декларацію згідно з рішенням уповноваженої особи Національного агентства. Строк, який надається для подання виправленої декларації, визначається уповноваженою особою Національного агентства.

При цьому, Національне агентство здійснює перевірку своєчасності подання, правильності та повноти заповнення декларацій, а також логічний та арифметичний контроль.

В свою чергу, юридичні особи публічного права зобов'язані перевіряти факт подання посадовими особами, які в них працюють (працювали), декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій.

Звертаємо увагу, що за порушення вимог стосовно фінансового контролю антикорупційним законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Так, статтею 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність:

   − за несвоєчасне подання без поважних причин декларації – штраф від п'ятдесяти (850 гривень) до ста (1700 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

   − за подання завідомо недостовірних відомостей – штраф від однієї тисячі (17000 гривень) до двох тисяч п’ятисот (42500 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому, суб’єкт декларування може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за подання завідомо недостовірної інформації у випадку, якщо різниця між задекларованими доходами та достовірними складає від 100 до 250 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

У тому випадку, якщо різниця між задекларованими доходами та достовірними складає понад 250 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, а також за умисне неподання декларації суб’єкт декларування може бути притягнутий до кримінальної відповідальності (стаття 3661 Кримінального кодексу України) у виді:

   − штрафу від двох тисяч п’ятисот (42 500 гривень) до трьох тисяч
(51 000 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або;

   − громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або;

   − позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У разі неподання декларації суб’єктом декларування, Національне агентство письмово повідомляє такого суб'єкта про факт неподання декларації, і суб'єкт декларування повинен протягом десяти днів з дня отримання такого повідомлення подати декларацію.

Важливим є те, що притягнення суб'єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або подання недостовірних відомостей у декларації не звільняє суб'єкта декларування від обов’язку подати відповідну декларацію з достовірними відомостями в установленому порядку.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рікПовідом про корупцію