Комплаєнс-політика

03.10.2016

Представники Енергоатома та Нацагентства з питань запобігання корупції обговорили з експертами Ради Європи реалізацію антикорупційних програм в держсекторі економіки

Представники НАЕК «Енергоатом» 29 вересня 2016 року провели зустріч з експертами Ради Європи та представниками Національного агентства з питань запобігання корупції України. Зустріч відбувалась за підтримки Проекту Рамкової програми співробітництва «Східного партнерства» РЄ і ЄС «Боротьба з корупцією в Україні» в рамках місії експертів Ради Європи щодо сприяння Національному агентству з питань запобігання корупції у розробці методології з оцінки корупційних ризиків та антикорупційних програм для державного сектору.

НАЕК «Енергоатом» було обрано для відвідування експертами, оскільки Компанія є однією з перших в Україні, яка має власний досвід розробки та імплементації антикорупційної програми в державному секторі економіки.

Експерт Ради Європи Альбена Куюмджієва відзначила, що забезпечення відкритого доступу до інформації про антикорупційні заходи на офіційній веб-сторінці НАЕК «Енергоатом» сприяє ефективності реалізації антикорупційної програми на підприємстві.

В ході зустрічі обговорювалася методологія оцінювання корупційних ризиків та антикорупційної програми Компанії. Директор центру із запобігання і протидії корупції Олег Поліщук розповів про проведені аудити корупційних ризиків Компанії та про впровадження їхніх результатів структурними підрозділами. Також учасників зустрічі було проінформовано про розробку та впровадження організаційно-розпорядчої документації, яка визначає нові процедури і стандарти, спрямовані на відкритість та прозорість усунення будь-яких негативних факторів, які можуть створювати корупціогенні фактори.

У свою чергу, директор представництва НАЕК «Енергоатом» у Брюселі Андрій Тюрін, в питанні викорінення корупції насамперед необхідно вживати дії спрямовані на зміни стереотипів у суспільстві, оскільки саме сформовані раніше стереотипи дуже часто суперечать нинішній дійсності, але продовжують створювати негативне середовище і формують негативні очікування і недовіру.

Керівник відділу з питань розробки та моніторингу виконання антикорупційних програм Національного агентства з питань запобігання корупції Юлія Врублевська відзначила, що НАЕК «Енергоатом» є першим державним підприємством, яке самостійно розробило і впровадило Антикорупційну програму, і висловила зацікавленість у співпраці фахівців НАЕК «Енергоатом» з Національним агентством запобігання корупції при розробці типової Антикорупційної програми, а також розробці методології з оцінки корупційних ризиків.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію