Комплаєнс-політика

03.01.2017

Бюджет ‒ 2017: що змінилося для посадових осіб Компанії в антикорупційній сфері?

Законом України «Про запобігання корупції» для посадових осіб юридичних осіб публічного права встановлені обмеження та зобов’язання при дотриманні та виконанні яких виникає необхідність обраховувати вартість чи визначати певні грошові суми з урахуванням розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

З цього приводу слід, відзначити, що 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», положеннями якого було встановлено новий розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи: з 1 січня 2017 року ‒ 1600 гривень, з 1 травня ‒ 1684 гривні, з 1 грудня ‒ 1762 гривні (ст. 7 вказаного Закону).

Таким чином, зважаючи на викладене, з 01 січня 2017 року для посадових осіб Компанії:

‒ вартість «дозволеного» подарунку, тобто такого який відповідає загальновизнаним уявленням про гостинність (крім обмежень встановлених частиною першою ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції») не повинна перевищувати один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки, тобто 3200 грн;

‒ обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у разі отримання доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, тобто 80 000 грн.

При цьому, звертаємо увагу суб’єктів декларування, що при заповнені декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, необхідно користуватися встановленим розміром мінімальної заробітної на 01 січня звітного періоду – тобто 1378 грн.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік



Повідом про корупцію