Комплаєнс-політика

17.01.2017

Антикорупційний відділ ВП ЮУАЕС підбив підсумки року

Протягом 2016 року фахівці відділу із запобігання та протидії корупції (ВЗПК) ВП «Южно-Українська АЕС» провели 14 перевірок і службових розслідувань. За їхніми результатами оголошено 3 догани, 5-ти працівникам не нараховувались поточні премії, у 2-х випадках матеріали передано до правоохоронних органів. Інформацію розміщено у відповідному розділі на офіційному сайті Южно-Українського енергокомплексу.

У четвертому кварталі 2016 року фахівцями ВЗПК проведено 2 службові розслідування. У першому випадку приводом стало звернення на телефон довіри щодо порушення в енергоремонтному підрозділі підприємства. Проведена перевірка підтвердила факт порушення. Його суть полягала в тому, що посадовці закривали табелі робочого часу людям, фактично відсутнім на робочому місці. Збитки склали близько 44 тис. грн.  Винні понесли покарання. Вирішується питання про відшкодування збитків за рахунок винних осіб.

Друге розслідування було проведене за фактом повідомлення на електронну адресу «Скриньки довіри» НАЕК «Енергоатом» з боку керівника фірми, пропозицію якої було відхилено під час електронних закупівель бальнеологічних засобів для оздоровчо-реабілітаційного комплексу (ОРК) ВП ЮУАЕС «Іскра». Перевірка порушення підтвердила. «Закупівля була допорогова, тобто не в рамках закону «Про публічні закупівлі». Різниця в грошах склала всього 6 тисяч грн, - повідомив начальник ВЗПК Денис Трушков. - Проте, вимоги організаційно-розпорядчих документів дійсно було порушено. В результаті помилкових дій замовника - працівників ОРК «Іскра» - було неправомірно відхилено пропозицію з найменшою ціною. Нині оформляється наказ про покарання винних осіб».

У 2016 році в цілому на адресу «Скриньки довіри» та на телефон довіри ВП ЮУАЕС надійшло 11 звернень. У трьох випадках відомості підтвердилися. Денис Трушков зазначає, що порівняно з попереднім роком кількість звернень збільшилася: «Люди дізналися, що є до кого прийти, зателефонувати, написати та поскаржитися. Ми перевіряємо кожне звернення. Так, не всі вони підтверджуються. Проте, я переконаний, що ми робимо потрібну та дуже важливу справу».

Працівники ВЗПК нагадують:

Якщо Ви стали свідком або Вам стало відомо про вчинення корупційних правопорушень і інших неправомірних дій посадовцями та працівниками ВП ЮУАЕС або ДП «НАЕК «Енергоатом», Ви можете повідомити про це на електронну адресу «Скриньки довіри» antikor@sunpp.atom.gov.ua чи зателефонувати на телефон довіри +38 (05136) 4-26-23
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію