Комплаєнс-політика

20.01.2017

Рівненська АЕС активно працює над провадженням ефективної антикорупційної політики Енергоатома

Важливим напрямом діяльності Рівненської АЕС є запобігання проявам корупції. Відділ запобігання і протидії корупції РАЕС продовжує активно працювати над реалізацією антикорупційної політики Компанії, яка полягає, насамперед, у превентивних заходах, спрямованих на усунення передумов для виникнення будь-яких проявів корупції.

За словами начальника відділу запобігання і протидії корупції РАЕС Вадима Омелича, сьогодні основною функцією відділу є роз’яснювальна робота серед рівненських атомників: що таке корупційні дії, які їх наслідки і відповідальність за їх вчинення. Фахівцями відділу ретельно вивчається законодавство та зміни до нього, готуються пам’ятки та розробляються інструктажі. З 1 січня 2017 року розпочався другий етап впровадження системи електронного декларування. Більшість посадових осіб, які подавали декларацію у паперовому вигляді, починаючи з 2014 року, сьогодні зобов’язані подати електронну декларацію. Керівництвом Компанії організовано роботу щодо сприяння в отриманні ключів та посиленого сертифіката відкритого ключа електронного цифрового підпису для всіх бажаючих працівників.

Відділ запобігання і протидії корупції РАЕС звертає увагу, що при заповненні декларації за 2016 рік, необхідно враховувати встановлений розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного періоду – тобто 1378 грн. Також у зв'язку із внесеними в грудні 2016-го змінами до ЗУ «Про запобігання корупції», вартість «дозволеного» подарунку для посадових осіб електростанції не повинна перевищувати прожитковий мінімум, тобто з 1 січня 2017 року - 1600 грн. одноразово. Також посадові особи зобов’язані повідомляти про суттєві зміни у майновому стані у разі отримання доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів - 80 000 грн.

На РАЕС близько 1000 посадових осіб зобов’язані подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік, за формою, що додається до ЗУ «Про запобігання корупції». «Фінансовий контроль відносно посадовців потрібен в першу чергу для попередження корупційних проявів та говорить про значний рівень відкритості і свідомості рівненських атомників», - підкреслює Вадим Омелич.

На офіційному веб-сайті РАЕС актуалізовано навчальне відео із заповнення декларацій; з метою попередження виникнення проявів корупції розміщена пам'ятка про обмеження, обов'язки та відповідальність посадових осіб РАЕС; надано роз’яснення та методичні рекомендації для виконання положень антикорупційного законодавства.

Також для свідків вчинення корупційних правопорушень й інших неправомірних дій працівниками ВП РАЕС або НАЕК «Енергоатом» на веб-сайті електростанції вказано електронну адресу «Скриньки довіри»: Anticor@rnpp.atom.gov.ua та телефон довіри: (036-36) 62-490.

Рівненська АЕС активно працює над провадженням ефективної антикорупційної політики Компанії, яка полягає, насамперед, в усуненні передумов для виникнення будь-яких проявів корупції.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію