Комплаєнс-політика

24.05.2017

В Енергоатомі успішно завершено кампанію щодо електронного декларування доходів посадовими особами підприємства за 2016 рік

З 1 січня 2017 року посадові особи Компанії (підпункт «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції») зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі ‒ декларація), шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Зазначена робота в Компанії пройшла на високому рівні. На підприємстві було організовано централізовану видачу електронних ключів і 3162 працівника Компанії, які є суб’єктами декларування скористалися даною процедурою. З них – 2 997 осіб – працівники відокремлених підрозділів, 165 осіб – працівники Дирекції.

Протягом кампанії електронного декларування центр із запобігання і протидії корупції неодноразово звертався до Національного агентства з питань запобігання корупції, Міністерства юстиції України за роз’ясненнями стосовно критеріїв віднесення працівників Компанії до кола посадових осіб – суб’єктів декларування. В результаті, вказаними центральними органами виконавчої влади було надано декілька роз’яснень для посадових осіб НАЕК «Енергоатом», які були доведені до їх відома.

Також в ході кампанії з декларування працівники центру із запобігання і протидії корупції та працівники уповноважених підрозділів на відокремлених підрозділах постійно надавали методичну та методологічну допомогу у заповненні посадовими особами Компанії декларацій. Так, ними було надано близько 5 441 консультації. Крім того, начальник відділу із запобігання та протидії корупції ВП ЮУАЕС Денис Трушков підготував два відеотренінги з питань самостійного отримання електронних ключів у Приватбанку і заповнення електронних декларацій, які були розміщені на YouTube, а також на сайті Компанії і використовувалися працівниками підприємства.

В результаті проведеної роз’яснювальної, консультативної і методологічної роботи 4 645 посадових осіб Компанії, задекларували свої доходи та витрати за 2016 рік, що складає майже 99,4% від кількості працюючих на підприємстві суб’єктів декларування (4 672 осіб).  27 суб’єктів декларування (без урахування звільнених) з різних причин у визначений термін не подали декларації, про що було повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції у встановленому ним порядку. Тобто, у відсотковому співвідношенні декларацію не подало лише 0,6% посадових осіб підприємства.

Таким чином, можна констатувати, що кампанія з електронного декларування в НАЕК «Енергоатом» проведена успішно.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію