Прес-центр

12.07.2016

До 20-річчя Енергоатома підкорена вершина Казбек

До 20-річчя Енергоатома підкорена вершина Казбек Ельбрус, Тянь-Шань, а нині і Казбек – гірські вершини, які підкорив працівник Хмельницької АЕС Олександр Веремійчук, з гордістю піднявши прапор України та Енергоатома. Сходження на вершину Кавказу, присвячене двадцятиріччю енергокомпанії, досвідчений альпініст і тренер скелелазів міста атомників здійснив разом із інженером виробничо-технічної служби Хмельницької АЕС Олександром Третяком та вихованкою клубу альпінізму та скелелазіння Майєю Максимчук.

До підкорення Казбеку досвідчений альпініст Олександр Веремійчук готувався заздалегідь: в детальному плані було розписано кожний день сходження. Напередодні поїздки відбулася зустріч із головою Хмельницької обласної федерації альпінізму і скелелазіння Лесею Гошовською, яка нещодавно повернулася із Кавказу, щоб почути поради та настанови фахівця. «Поспілкувавшись також із майстром спорту Міжнародного класу Сергієм Бубликом, який має високе для альпіністів звання «Сніговий барс», та переглянувши фільм про складне сходження на вершину «Еверест», група налаштувалася на підкорення вершини Казбеку,» - розповідає керівник групи Олександр Веремійчук.

З першого дня скелелази почали набирати висоту, враховуючи можливості та стан здоров’я кожного учасника. За два дні альпіністи досягли відмітки 3 тис. 600 м. Після проходження акліматизації та відповідних занять плани довелося відкоригувати. «За прогнозами метеостанції, у найближчі дні очікувалось погіршення погоди, тому було прийнято рішення не відкладати і вже наступного дня спробувати піднятися на гору», - згадує наставник групи

За словами учасників експедиції, сходження розпочали після першої години ночі слідом за альпіністами зі Швейцарії. Чим вище підіймалися нетішинські скелелази, тим гіршими ставали погодні умови. На висоті 4 800 м., коли до вершини залишалося понад 200 метрів, сильний вітер і густий туман стали на заваді.

У горах свої правила і свої закони, де відчувається особлива підтримка і взаємозалежність. Напевно, тільки ті, хто підкорював гірські вершини розуміють, що означає бути в одній упряжці. Порада досвідченого інструктора із Грузії Георгія Топнадзе, який супроводжував швейцарських альпіністів, була як ніколи вчасною: група залишила частину речей на даній висоті і піднялася на вершину Казбеку 5 033 м, на якій пробула під шквальним буревієм всього декілька хвилин. Розповідаючи про експедицію, Майя Максимчук, яка йшла до своєї мрії більше трьох років, сподівається повернутися ще раз на вершину, коли гора зустрічатиме сонячною і лагідною погодою.

Не менш складним був і спуск. «В такі моменти відбувається переосмислення всього життя і розуміння того, що будь-яка справа потребує серйозного ставлення та спеціальної підготовки», - ділиться враженнями Олександр Третяк, який присвятив підкорення вершини Казбеку своїм дітям.

Здійсненню іміджевого заходу з нагоди двадцятилітнього ювілею Енергоатома, який по праву увійде в історію спорту енергокомпанії, фінансово посприяли профспілки «НАЕК «Енергоатом» та ХАЕС.

 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію