Прес-центр

09.08.2016

Міжнародний турнір з плавання на відкритій воді «Біле озеро» на честь 20-ти річчя Енергоатома зібрав більше 130 плавців

Міжнародний турнір з плавання на відкритій воді «Біле озеро» на честь 20-ти річчя Енергоатома зібрав більше 130 плавців З 05 по 07 серпня 2016 року в одному з наймальовничіших куточків України – Білому озері відбувся етап Кубку Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «МАСТЕРС» з плавання на відкритій воді серед спортсменів категорії Мастерс і ІV Міжнародний турнір з плавання на відкритій воді «Біле озеро», присвячений Дню Незалежності України та 20-ти річчю НАЕК «Енергоатом».

За 20-ти річну історію НАЕК «Енергоатом» став стрижнем електроенергетики країни, генеруючи більше 50% всієї електроенергії. Велика увага Компанією приділяється розвитку соціальної інфраструктури міст-супутників АЕС, як невід’ємної складової забезпечення нормальних умов життя і праці атомників. Слід зазначити, що підтримка здорового та активного способу життя є доброю традицією в «Енергоатомі». Турнір саме з плавання вибрано невипадково, адже це один з тих видів спорту, який розвиває людину найбільш гармонійно і комплексно.

Особливістю змагань цього року було те, що турнір «Біле озеро» є завершальним етапом Кубку Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «Мастерс» з плавання на відкритій воді серед спортсменів категорії «Мастерс». Організатори Турніру і Кубку: «НАЕК «Енергоатом», ВП «Рівненська АЕС», Всеукраїнська Асоціація плавальних клубів «Мастерс» – доклали немало зусиль і творчого пошуку для створення неповторної атмосфери змагань, підготували чудові медалі, кубки і цінні призи всім учасникам і переможцям «Мастерс».

Цьогорічні змагання підтримали більше сто тридцяти плавців. Спортсмени віком від 13 до 85 років в своїх вікових категоріях мірялися силами на дистанції довжиною в одну милю або 1650 метрів. Наймолодшим учасникам змагань було 10 років, а найстаршому – Анатолію Накльовкіну з Одеси уже виповнилося 85 та він ще планує підкорити протоку Ла-Манш. Команду РАЕС, що складалась з п`яти плавців, очолював старший тренер-викладач КДЮСШ РАЕС, один із організаторів турніру - Олександр Савчук.

Як зазначив на офіційному відкриті заступник генерального директора Рівненської АЕС Роман Гошовський, сьогодні Компанія створює усі належні умови і можливості для розвитку спорту, приділяючи увагу не лише професійному, а й масовому спорту, у якому беруть участь всі бажаючі. «Масові і популярні види спорту отримували, і будуть отримувати в подальшому максимальну підтримку, як з боку НАЕК «Енергоатом», Атомпрофспілки, так і Рівненської АЕС. Нас хвилює здоров'я наших співробітників, як фізичне, так і моральне. Спорт завжди дисциплінує людей, а для працівників атомних електростанцій дисципліна - один з найважливіших елементів, пов'язаних з безпекою і підвищенням ефективності праці», - відзначив Роман Гошовський.

У перший день турніру на дистанцію три кола по 560 м. вийшли ветерани. Наступного дня милю долали юніори. Чудові результати показали і представники міста-супутника РАЕС. Смак перемоги відчули Олександр Савчук та Валентина Усаченко у своїх вікових категоріях. Другу сходинку у своїх категоріях посіли: Оксана Казимирська, Олеся Осовська та Євген Зайчик. Анастасія Мороз – зайняла третє місце.

За словами неодноразового судді змагань, тренера плавбасейну Хмельницької АЕС Анатолія Олійника, приємно вражає оновлена база комплексу «Біле озеро», де покращили умови відпочинку для спортсменів та численних вболівальників. - Можна із впевненістю сказати, що свято спортивне переросло у свято дружби.

«Підготовка до змагань тривала впродовж декілька місяців. Кубок Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «Мастерс» з плавання на відкритій воді серед спортсменів категорії Мастерс – це перший досвід. Ми сподіваємося, що такий захід стане традиційним і згодом набуде ще більшого поширення. Ми вдячні організаторам змагань НАЕК «Енергоатом» та Рівненській АЕС за можливість позмагатись саме на Білому озері, адже тут вода сприятлива для плавання, професійною мовою - «швидка». Біле озеро – одне з небагатьох місць України, що відповідає критеріям проведення подібних змагань та має унікальні природні переваги», – пояснив президент Всеукраїнської асоціації плавальних клубів «Мастерс» Руслан Фріуаф.

За словами представниці Молдови Емілії Нощенко про турнір вже говорять за кордоном. «Я задоволена своїми результатами та рівнем організації турніру. На згадку про турнір привезу оригінальну пам`ятну медаль. «Як мені розповіли, вона повторює форму градирні Рівненської АЕС та відображає красу навколишнього середовища і місця проведення», - відмітила Емілія.

Під час нагородження учасників турнірів призами, медалями та дипломами організатори висловили надію на те, що турніри на Білому озері стануть традиційними та залучатимуть все більше прихильників цього чудового виду спорту. Рівненська АЕС продемонструвала повну готовність реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Біле озеро» до проведення подібних змагань. Наступного року «Біле озеро» чекає на ще більше учасників не тільки з України, а й з-за кордону.

Довідково. Спортсмени серії «Мастерс» — це представники всесвітнього ветеранського руху з плавання. Вік плавців у цій категорії необмежений.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію