Прес-центр

13.04.2017

Прозорі закупівлі Енергоатома презентовано німецьким компаніям – лідерам на ринку обладнання для АЕС

Прозорі закупівлі Енергоатома презентовано німецьким компаніям – лідерам на ринку обладнання для АЕС Про особливості співпраці з НАЕК «Енергоатом» за новим законодавством у сфері закупівель йшлося на конференції «Енергоатом: Прозорі закупівлі», яка була проведена за участі німецьких компаній AREVA GmbH, SIEMENS, RWE.

Українська сторона ознайомила представників німецьких компаній, до основних видів діяльності яких належать інжиніринг, виробництво обладнання, технічна підтримка та сервісні послуги для АЕС, із передбаченими законодавством України процедурами закупівель.

У рамках конференції було проведено презентацію функціонування електронної системи публічних закупівель Prozorro для потенційних учасників торгів. Так, директор департаменту з документального забезпечення роботи тендерного комітету Людмила Сумера відзначила: «Перевагами нового Закону України «Про публічні закупівлі» є відсутність потреби у великій кількості документів у паперовому вигляді, можливість подати інформацію для участі у тендері протягом доби, відсутність впливу людського фактору на визначення переможця в електронних закупівлях, а також – прозорість тендерів. Кожен учасник бачить як усі подані документи, так і сам аукціон». Вона ознайомила учасників  із роботою центральної бази даних – Prozzoro.gov.ua та акредитованих майданчиків, де  відбуваються закупівлі Компанії. Серед іншого учасників було детально проінформовано про усі нюанси процедури відкритих торгів, згідно з чинним законодавством – від подання оголошення до проведення аукціону.

Деталі оскарження процедур закупівель презентувала учасникам конференції виконавчий директор з юридичних питань та супроводу процедур закупівель Наталія Мусевич. Зокрема, вона детально роз’яснила законодавчі аспекти щодо термінів, умов та предмету оскарження процедур закупівель, а також розповіла про особливості укладання договорів за результатами тендерів, виходячи із вимог законодавства та практики ведення договірної роботи із іноземними контрагентами у НАЕК «Енергоатом».

«Варто зазначити, що розгляд скарги зупиняє перебіг строків, встановлених для укладення договору, який продовжується з дня, наступного за днем прийняття рішення АМКУ», - розповіла Н.Мусевич. Також вона наголосила на тому, що умови договорів не можуть відрізнятися від змісту тендерної пропозиції учасника аукціону, зокрема – ціни за одиницю товару. Закон передбачає виключні випадки, коли можливо внести зміни до договору, серед яких зміна курсу іноземної валюти, біржових котирувань або показників Platts. Але, про такі зміни в обов’язковому порядку повинно бути зазначено у договорі». Одним з питань, що викликали цікавість учасників Конференції, стала потреба у наданні дозвільних документів під час укладання договору.  «Переможець процедури закупівель при укладанні договору має надати дозвіл чи ліцензію на здійснення певного виду господарської діяльності у разі, якщо цього вимагає законодавство», - зазначила Наталія Мусевич.

Про особливості комплаєнс-політики НАЕК «Енергоатом розповів учасникам конференції директор центру із запобігання і протидії корупції Олег Поліщук. Він ознайомив партнерів Енергоатома із вимогами ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі», розповів про єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, а також про наявність  уповноважених підрозділів з антикорупційної діяльності на всіх АЕС України, що входять до складу НАЕК «Енергоатом».

Під час конференції фахівцями ДП «НАЕК «Енергоатом» було надано вичерпні відповіді на усі запитання представників німецьких компанії щодо застосування законодавства про публічні закупівлі при підготовці тендерних пропозицій для участі у тендерах, а також укладання договорів на поставку продукції, виконання робіт та надання послуг для атомних електростанцій України.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію