Прес-центр

02.07.2015

Енергоатом взяв участь у круглому столі: "Взаємодія енергетичних підприємств та товаровиробників України в частині надання послуг з ремонту, модернізації, реконструкції і експлуатації обладнання"

Енергоатом взяв участь у круглому столі: 26 червня на Трипільській ТЕС об’єдналися енергетики, пов'язані галузі та провели круглий стіл, аби обговорити потреби та можливості енергетичних підприємств України в частині надання та придбання послуг з ремонту, модернізації, реконструкції та експлуатації енергетичного обладнання. А також виконання міжнародних зобов'язань України та імпортозаміщення.

Щоб дати могутній інноваційний поштовх для розвитку виробництв пов’язаних галузей, потрібний розвиток енергетичного сектору економіки, безпечна та стабільна робота стратегічних об’єктів України. Засідання очолив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах. За словами очільника союзу, ця тема стосується частки загальнодержавної проблеми, яка боляче відчуваються державою, суспільством, економкою в цілому. Виходячи з того факту, що з 1 січня 2016 року Україна виходить в умови вільної торгівлі з Європейським Союзом, з новими можливостями зростає і конкуренція. Також, є таке явище, як моральний та фізичний знос основних фондів, запас міцності яких практично закінчився. Завдання адаптації промисловості до міжнародних критеріїв в умовах України – це модернізація, яка вимагає величезних ресурсів і відповідної політики держави по створенню сприятливих умов.

В Україні нині реалізуються заходи для активізації економіки за рахунок підтримки імпортозаміщення. Щоб сприяти економічному зростанню країни атомники та тепловики, об’єднавшись, провели круглий стіл на Трипільській ТЕС. Станція відпрацювала 46 років, її установлена потужність 1800 МВт. ТЕС має 6 блоків по 300 МВт, два з який газомазутні. 1-ий блок – ще старого типу, другий - реконструйований. Його реконструкція досягла 4 мети: збільшення потужності з 300-т до 325 МВт; продовження терміну експлуатації на 20 років; на блоці знижені питомі витрати та застосована новітня система - автоматизована система управління технологічним процесом. Модернізація 2го блоку – це більше ніж 90% обладнання і комплектуючих, вироблених в Україні.

Володимир Пишний віце-президент ДП «НАЕК «Енергоатом» на засіданні круглого столу нагадав, - держпідприємство за останні роки досягла того, що 89% усіх ремонтних робіт виконується своїми силами, в тому числі і сервісне обслуговування. У складі ремонтного комплексу близько 13 000 осіб. «На кожній станції створений унікальний ремонтний підрозділ «Атомремонтсервіс», який виконує всі сервісні роботи, починаючи від проточних частин до генераторів. Ми у себе покриваємо все».

У складі компанії 4 заводи, близько 2-х місяці тому Енергоатом прийняв державне підприємство "Науково-виробничий комплекс "Автоматика та машинобудування" у Жовтих Водах, тим самим замкнувши цикл організації виробництва усередині обладнання для безпеки та радіаційного контролю.

На заході піднімалося питання і «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз», що сполучатиме лінію електропередач Хмельницької АЕС з м. Жешув, що в Польщі. Цей проект дозволить використовувати наявні потужності АЕС без обмежень. За умов профіциту електроенергії забезпечити її експорт до ЄС та інвестувати у добудову 3го і 4го енергоблоків ХАЕС, а також провести підготовку атомних потужностей до повного об’єднання української енергосистеми з європейською. Олександр Коломієць – заступник директора – головний інженер ДП «НЕК «Укренерго» повідомив, що проект енергомоста ХАЕС-Польща для Укренерго є пріоритетним. Водночас, він зазначив, що при 98% готовності лінії ХАЕС-Жешув, 5 об’єктів потребують розв’язання проблеми землевідведення. Як відомо, Енергоатом сьогодні теж потерпає від проблеми землевідведення при реалізації проектів реконструкції відкритих розподільчих пристроїв на ХАЕС, РАЕС, ЗАЕС.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію