Прес-центр

28.06.2017

Привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем Конституції України

Прийняття 21 рік тому Основного Закону України остаточно утвердило правовий статус нашої незалежності та державний суверенітет, територіальну цілісність і демократичний вектор розвитку всього суспільства. Конституція України 1996 року стала важливим інструментом формування політики забезпечення прав і свобод людини, вона сприяла зміцненню міжнародного авторитету України і заклала алгоритм для розвитку національного законодавства та політико-правової культури на сучасному етапі.

Сьогодні Конституція України гарантує громадянам невід’ємні права і свободи, проголошує людину найвищою соціальною цінністю, а народ – єдиним джерелом влади. Дух нашої Конституції відповідає історичним прагненням українців: бути господарем на рідній землі і будувати європейську успішну державу.

У цей день ми традиційно згадуємо видатних українців, які заклали основи правового мислення та конституційної культури в нашій інтелектуальній традиції: починаючи від київських князів ВолодимираВеликого та Ярослава Мудрого до гетьмана Пилипа Орлика та керманичів Української Народної Республіки.Особливо приємно бачити, що молодші покоління із шкільної парти усвідомлюють, що конституційний процесзавжди був і є невід’ємною складовою частиною української культури, історії, політики.

На наших очах Україна переживає важливі перетворення: запроваджуються галузеві реформи та структурні зміни в національній економіці, в державі та суспільстві відбуваються активні інтеграційні процеси, що наближають нас до співдружності європейських країн. І саме Конституція України є головним арбітром усіх наших починань, що безповоротно утверджують головний політичний вибір – законне та історичне право українців жити в дружньому, успішному, демократичному європейському суспільстві.

Сьогодні науковці, політики, представники громадського сектору беруть активну участь у конституційному процесі, здійснюють напрацювання щодо вдосконалення окремих положень Основного Закону. Однак, імперативна дія Конституції України має відбуватися не лише в політико-правовому полі, а і в етико-моральній площині. Відчуття персональної відповідальності кожного громадянина за долю країни, за процеси в державі і суспільстві та їх відповідність вимогам і положенням Конституції України – це вища форма політичної зрілості будь-якої спільноти. Приємно відзначати, що українці з гідністю складають цей іспит у своїй щоденній праці, відстоюванні прав і свобод у різних секторах суспільного та державного життя.

Нехай віра у власні сили об’єднує нас на шляху утвердження конституційних ідеалів справедливості, рівності та свободи, можливості реалізуватися кожній особистості та нашій славній країні!

 

З повагою

Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН

 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію