Прес-центр

16.12.2013

Westinghouse збудує 7-й блок АЕС "Козлодуй"

Westinghouse збудує 7-й блок АЕС

EIR Center

Будівництво сьомого блоку АЕС "Козлодуй" (Болгарія) може початися вже в 2016 році.

Про це заявив в прем'єр-міністр Болгарії Пламен Орешарскій. При цьому він зазначив, що країна не витратить на це ніяких бюджетних коштів.

Зведенням реактора займеться американська компанія Westinghouse, виконавчий директор якої (Денні Родерік - прим.) в четвер відвідав Софію. Попередня домовленість про будівництво 7-го блоку американцями була досягнута місяць тому під час візиту в США міністра економіки та енергетики Болгарії Драгомира Стойнева. Тепер же підписано попередню угоду і почалося узгодження технічних і фінансових деталей, яке може зайняти близько 9 місяців. Потім відбудеться підготовчий етап, а в 2016 році, якщо всі намічені плани будуть виконані, почнеться безпосередньо будівництво, яке, за словами Родеріка займе 5 років.

Реактор в Болгарії буде побудований за новою технологи АР-1000. Перший блок з цієї серії повинен увійти в експлуатацію в Китаї вже в наступному році.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що кабінет міністрів Болгарії схвалив звіт міністра економіки та енергетики Драгомира Стойнева про необхідність будівництва нового реактора на єдиній в країні атомній електростанції.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію