Прес-центр

06.09.2017

На Запорізькій АЕС проводяться українсько-американські навчання

Запорізька ОДА

5 вересня розпочалися спільні українсько-американські командно-штабні навчання з реагування на надзвичайну ситуацію державного рівня, пов'язану з УМОВНОЮ радіаційною аварією на відокремленому підрозділі “Запорізька АЕС” НАЕК “Енергоатом”.

До участі у навчаннях залучені фахівці апарату ДСНС України, представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних і місцевих органів влади України та державних установ (підприємств), представники Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської облдержадміністрацій, співробітники Червоного Хреста, а також експерти з Державного департаменту, Агентства зменшення загрози Міністерства оборони та Федерального агентства з надзвичайних ситуацій США.

У відкритті заходу взяв участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков.

Командно-штабні навчання - це загальний аналіз надзвичайної ситуації, в якій ключові особи та відповідальні працівники українських державних установ реагують на радіаційну аварію державного рівня. При цьому головною метою навчань є перевірка дієвості та ефективності існуючих планів і процедур та виявлення проблемних питань, що потребують вирішення. За словами американських експертів, які виступають у ролі спостерігачів, захід спрямований на те, щоб у ході вивчення та розв’язання учасниками проблем з урахуванням існуючих процедур реагування, викликати конструктивну дискусію та з’ясувати, чи потребують ці плани і процедури вдосконалення.

Упродовж трьох днів учасники навчань мають відпрацювати три модулі сценарію з реагування на можливу радіаційну аварію на ВП “Запорізька АЕС”, що виникла на одному з реакторів унаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Зокрема, першого дня робочі групи розглянуть два модулі: «Реагування на об’єктовому, місцевому та регіональному рівнях на аварію на реакторі Запорізької АЕС», у якому передбачається загальний огляд реагування на об’єктовому, місцевому та регіональному рівнях, а також «Реагування на державному рівні на аварію на реакторі ЗАЕС та першочергові заходи з ліквідації її наслідків», у якому учасники визначать першочергові заходи з реагування та пом'якшення наслідків, що вживаються на державному рівні.

На 6 вересня заплановано відпрацювання третього модуля командно-штабних навчань, що стосується довгострокових заходів з ліквідації наслідків радіаційної аварії, і завершиться захід 7 вересня загальним оглядом результатів навчань та рекомендаціями від американських спостерігачів.

Департамент  інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію