Прес-центр

24.06.2003

На Южно-Українській АЕС розпочалася партнерська перевірка Московського центру ВАО АЕС

 Вчора на Южно-Українській АЕС розпочалася партнерська перевірка Московського центру Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС). Проводитиме її міжнародна група експертів, до складу якої входять представники атомних станцій Росії, Болгарії, Пакистану, Франції, США та спеціалісти Московського центру ВАО АЕС.

У перший день роботи учасники партнерської перевірки зустрілися з генеральним директором ВП “Южно-Українська АЕС” Б.І. Біликом. Він розповів про сьогоднішній день станції та ДП НАЕК “Енергоатом”, коротко ознайомив присутніх з головними напрямками Концепції розвитку атомно-енергетичної галузі України до 2008 року. Борис Іванович наголосив, що партнерська перевірка для Южно-Української АЕС – важлива подія, а досвід роботи ВАО АЕС буде вагомим внеском у безпечну експлуатацію та надійну роботу ЮУ АЕС. При цьому відкритий діалог, партнерські відносини стануть ефективним інструментом для досягнення поставленої мети.

Основне завдання, яке стоїть перед експертами, - надати допомогу Южно-Українській АЕС у виявленні певних недоліків, які можуть існувати на станції, та використати досвід, набутий атомними електростанціями світу, для підвищення рівня надійної та безпечної роботи. Партнерська перевірка здійснюється на запрошення керівництва Южно-Української АЕС. Основний принцип роботи команди експертів – це надання допомоги на основі того досвіду, який має кожен експерт. Про виявлені недоліки буде проінформовано керівництво ВП ЮУ АЕС.

На вступному засіданні перед учасниками перевірки виступив керівник команди партнерської перевірки головний інженер Волгодонської АЕС (Росія) А.Ю. Петров. Він підкреслив, що кожен член команди – “абсолютний  професіонал у своїй галузі”. За кожним з них, як і за спеціалістами Южно-Української АЕС, що співпрацюють з перевіряючими, закріплений відповідний напрямок роботи. Їх вісім: організація та адміністрація, експлуатація, ремонт, радіаційна безпека, інженерна підтримка, досвід експлуатації, хімія, підготовка персоналу.

 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію