Прес-центр

18.06.2003

НАЕК “Енергоатом” проводить на Рівненській АЕС нараду Робочої групи з продовження експлуатації енергоблоків атомних станцій

        18-19 червня НАЕК “Енергоатом” проводить на Рівненській АЕС нараду Робочої групи з продовження експлуатації енергоблоків атомних станцій. В її роботі братимуть участь представники  всіх українських АЕС,  інституту “Київенергопроект”, Державного науково-інженерного центру систем контролю і аварійного реагування, Держкомітету ядерного регулювання, Мінпаливенерго,  “Росенергоатому” (Росія), фірми ”ІНІТ” (Київ).

          На нараді планується обговорити “Комплексну програму організаційно-технічних заходів з продовженню терміну експлуатації АЕС України”, яка розроблена НАЕК “Енергоатом” за пропозиціями атомних станцій. Оскільки роботи по продовженню терміну експлуатації перш за все стосуватимуться  на Україні енергоблоків №1 та 2 РАЕС, то й програма, яка розробляється, буде орієнтована і випробувана саме на енергоблоках Рівненської АЕС.

       Важливим питанням, яке планується вирішити, є обговорення  структури ”Типової програми управління старінням елементів енергоблоку АЕС”         , що була запропонована ”ІПІТ (м.Київ).

        Обговорюватиметься також перелік елементів енергоблоку для оцінки  технічного стану.  Спеціалістами НАЕК “Енергоатом” та РАЕС розроблені програми оцінки технічного стану та перепризначення ресурсу елементів АЕС. Дві з програм  стосуються оцінки технічного стану будівель, споруд та конструкцій,  третя – контролю металу трубопроводів з опорами та підвісками.

Рівненська  АЕС перша в галузі створила об’ємну, з широким спектром прикладних завдань, що стосуються експлуатації та ремонту, базу даних по надійності для продовження терміну експлуатації енергоблоків. Зараз існує об’єднана для українських АЕС база даних, застосування якої для продовження терміну експлуатації енергоблоків, розглядатиметься спеціалістами.

          Особливе місце у справі продовження терміну експлуатації енергоблоків – це визначення організації, яка спроможна забезпечити науково-технічну підтримку і саме проведення робіт.

 

 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію