Прес-центр

14.05.2003

Радіаційна обстановка за березень-квітень у районах розташування Рівненської та Хмельницької АЕС не зазнала змін

 За повідомленням Державного комітету ядерного регулювання України 10 квітня 2003 року під час проведення планових ремонтних робіт на енергоблоці №2 АЕС “Пакш” (Угорщина) стався викид в атмосферу інертних радіоактивних газів (ІРГ) та радіоактивного йоду. Викид перевищив допустимі рівні викидів ІРГ та йоду.

Причиною газово-аерозольного викиду стало пошкодження 30 паливних збірок при проведенні хімічного очищення їх поверхні у спеціальному контейнері. Подібні технології дезактивації паливних збірок на АЕС України не використовуються.

Забруднень об’єктів навколишнього природного середовища за межами проммайданчика АЕС “Пакш”, більших за допустимі рівні, зафіксовано не було. Наразі ці рівні не перевищують звичайного природного фону.

Після згаданого повідомлення дирекцією з нагляду за безпекою НАЕК “Енергоатом” було надіслано запит про радіаційну обстановку у районах розміщення Рівненської та Хмельницької АЕС, які розташовані найближче до західного кордону.

На цих АЕС радіаційний контроль навколишнього середовища здійснюється відповідно до “Регламентів радіаційного контролю”, погоджених з місцевими органами Держсаннагляду. Були здійснені додаткові вимірювання радіаційного стану в зоні спостереження АЕС.

Наявності у приземному шарі атмосферного повітря йоду-131, рутенію-103 та рутенію-106 (радіонукліди, що свідчать про пошкодження паливних оболонок) не зареєстровано. Змін у результатах вимірювання потужності дози гамма-випромінювання також не зафіксовано.

Інформація з довідок РАЕС та ХАЕС свідчить про те, що параметри радіаційної обстановки за березень-квітень у районах розташування цих АЕС не зазнали змін.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію