Прес-центр

08.10.2002

8 жовтня 2002 року відбулася зустріч президента НАЕК “Енергоатом” Сергія Тулуба з першим віце-президентом ВАТ «ТВЭЛ” Віталієм Коноваловим

Українських та російських атомників здавна єднають міцні партнерські стосунки. Сьогодні, 8 жовтня 2002 року, відбулася зустріч заступника Секретаря Ради національної безпеки та оборони України, президента НАЕК “Енергоатом” Сергія Тулуба з першим віце-президентом ВАТ «ТВЭЛ” Віталієм Коноваловим.

Обговорювалось широке коло питань, пов’язаних з подальшою співпрацею обох сторін. Сергій Тулуб поінформував колегу про роботу атомної енергетики України в цілому, зміни, котрі відбулися у керівництві та структурі “Енергоатома”, зокрема, створення в компанії відокремленого підрозділу “Атомкомплект”, який віднині централізовано займається закупкою обладнання та матеріалів.

Йшлося також про завершення програми поставок ядерного палива з Російської Федерації в Україну до кінця нинішнього року та на рік наступний. Сергій Тулуб та Віталій Коновалов підкреслили, що в цілому вони задоволені станом справ – постачання палива, оплата за нього відбуваються вчасно, без найменших збоїв. Разом з тим, українські атомники просили російських колег поміркувати над питанням зменшення ціни на свіже ядерне паливо в наступному році.

Питання стосовно вивезення з України відпрацьованого ядерного палива теж потребує доопрацювання. Нині воно узгоджується з відповідними міністерствами та відомствами Російської Федерації. Але до кінця нинішнього року проблема має бути вирішена у позитивному плані.

Під час зустрічі також розглядалися інші питання, зокрема, робота спільного україно-казахсько-російського підприємства з виробництва ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000.

“Зустріч можна оцінити як позитивну і плідну. Україно-російські відносини в галузі атомної енергетики характеризуються прозорістю. Сьогодні фахівці обох країн спільно вирішують питання щодо поставок свіжого та вивезення відпрацьованого ядерного палива, добудови енергоблоків на Хмельницькій та Рівненській АЕС тощо. Співпраця наших країн триватиме й надалі”, - наголосив президент НАЕК “Енергоатом” Сергій Тулуб.

 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію