Прес-центр

17.08.2005

Рівненські блоки працюватимуть довше

16 серпня заступник міністра палива і енергетики України Микола Штейнберг  на Рівненській АЕС провів нараду на тему подовження терміну служби діючих  енергоблоків. У нараді брали участь представники Державного комітету ядерного регулювання України (ДКЯРУ), Мінпаливенерго, НАЕК “Енергоатом”, атомних станцій, проектних організацій.

Відкриваючи нараду, Микола Штейнберг підкреслив, що завданням розвитку паливно-енергетичного комплексу України є подовження термінів експлуатації діючих АЕС.  Рівненськая АЕС у цьому аспекті – “пілотний проект”. На блоках №1 і 2 з реакторами ВВЕР - 440 в 2010-2011 роках  закінчується проектний ресурс. Тому основне завдання сьогодні – визначення методології, нормативної бази, критерійних вимог, термінів і вартості виконання робіт з подовження терміну їх експлуатації.

У НАЕК “Енергоатом” роботи з подовження експлуатації було розпочато кілька років тому: розроблено спеціальну програму, на кожній станції створено відповідні підрозділи, визначено відповідальних керівників, - відзначив директор з подовження експлуатації НАЕК Євген Шумков.

У свою чергу Ігор Гевци, як керівник підрозділу, що займається цією роботою на РАЕС, ознайомив присутніх із станом справ на  станції. Наразі розроблено попередні переліки “критичних” елементів, що визначають термін служби енергоблоків. До них належать реактор, основне тепломеханічне обладнання реакторного і турбінного відділень, деяке електротехнічне устаткування, будівлі і споруди. Відповідно до “Програми  подовження термінів служби енергоблоків”  розпочато реалізацію частини заходів. Розроблено типову програму, що впорядковує контроль, оцінку, прогнозування і управління старінням обладнання енергоблока. Для контролю виконання робіт за оцінкою устаткування блоків №1 і 2 РАЕС, складені мережеві  графіки оцінки технічного стану елементів АЕС.

“Стратегія розвитку атомної енергетики України, - зауважив Микола Штейнберг, - передбачає досягнення до 2012 року зростання виробництва електроенергії  до 102 млрд. кВтг. Шляхи збільшення виробництва – підвищення коефіцієнта використання встановленої потужності, оптимізація ремонтних робіт і робота енергоблоків, термін служби яких буде подовжено.

Версія для друку
до списку публікацій
АЕС на карті УкраїниНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію