Прес-центр

15.05.2006

Французькі колеги в Южноукраїнську

У гостях у южноукраїнських атомників побували представники французької АЕС Сен-Лоран. Договір про пряме співробітництво між двома станціями було укладено в жовтні минулого року у Франції. Тоді група южноукраїнських фахівців на чолі з генеральним директором ВП ЮУ АЕС Борисом Біликом відвідала Сен-Лоран, де ознайомилася з роботою підприємства і разом із французькими колегами визначила основні напрями співробітництва, а також гарантії і зобов'язання відносно один одного.
    Попри конструктивні відмінності обладнання двох атомних станцій, в їх роботі простежується багато спільних рис. На даному етапі обидва підприємства готуються до дуже серйозної перевірки Міжнародного агентства з атомної енергії – місії OSART; і французькі, і українські енергетики останнім часом велику увагу приділяють людському чиннику як одній з умов підвищення безпечної експлуатації АЕС.
В ході візиту було визначено інші напрямки, обмін досвідом з яких сприятиме підвищенню надійності роботи двох атомних станцій-побратимів. Серед обговорюваних тем – підготовка персоналу, ядерна безпека, поводження з радіоактивними відходами, експлуатація реакторного обладнання тощо. 
Французькі атомники ознайомилися із структурою підприємства-партнера, відвідали ряд його об'єктів. Побували також на Олександрівській ГЕС і Ташлицькій ГАЕС.   

Франція – одна з найрозвиненіших атомноенергетичних держав. 58 ядерних реакторів, розташованих на 19 майданчиках, забезпечують 75 % від загального виробництва електричної енергії в країні. АЕС Сен-Лоран входить до складу концерну EDF (аналогічно – ЮУ АЕС – відокремлений підрозділ НАЕК “Енергоатом”). Французька станція-побратим розташована в центрі країни.  Вона складається з 4 атомних енергоблоків, 2 з яких зупинено і перебувають на етапі зняття з експлуатації. Проектний термін служби двох робочих блоків, потужністю по 900 МВт, - 40 років. На сьогодні вони відпрацювали трохи більше половини визначеного терміну.


 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію