Прес-центр

19.09.2014

Суд виніс рішення у справі за позовом «Енергоатома» до Міжрегіонального головного управління Міндоходів

Суд виніс рішення у справі за позовом «Енергоатома» до Міжрегіонального головного управління Міндоходів

17 вересня 2014 р. суддя Окружного адміністративного суду м. Києва  Санін Богдан Володимирович виніс рішення у справі №826/9447/14 за позовом ДП «НАЕК «Енергоатом» до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників.

Зокрема, у позові йдеться про визнання неправомірної бездіяльності та зобов’язання вчинити дії щодо повернення Позивачу з бюджету надмірно сплачених податків (зборів, обов’язкових платежів), а саме 525 млн грн частини прибутку державних підприємств, яку підприємство вже другий рік поспіль намагається повернути з бюджету, або хоча б направити в погашення інших платежів до бюджету.

Безпрецедентність цього рішення полягає у тому, що судом підтримано позицію Відповідача (вказаний орган ДФС), який увесь час досудового врегулювання цієї проблеми (та й до того також) був і є органом державного управління, що здійснюю адміністрування, контроль, та облік платежів з частини прибутку, як за чинним Податковим кодексом України (ПКУ), так і у період до його запровадження, а у судовому провадженні заявив, що здійснює (у межах своїх повноважень) відшкодування коштів з державного бюджету виключно за платежами, визначеними ст.9 ПКУ (податки).

Доводи позивача, з посиланням на інші норми ПКУ, що регулюють повноваження органів ДФС за іншими обов’язковими платежами до бюджету (у т.ч. й частини прибутку), наявну практику підприємства по поверненню переплати за цим платежем в умовах дії ПКУ, надані Позивачем суду офіційні висновки ДФС, Мінфіну, Держказначейства та ДФІ України про наявність необхідних повноважень та обов’язків саме у органів ДФС з повернення платнику переплати з цього неподаткового платежу, суддею визнані недостатніми.

Слід додати, що саме цей суддя 30.11.2013 своєю постановою по справі №826/19020/13-а заборонив проведення у Києві мирних зібрань (пікетування, пішої ходи, демонстрацій, мітингів, зборів) з 01.12.2013 р. по 07.12.2013 р. у м. Києві по вул. Банковій, вул. Грушевського, вул. Богомольця, Європейській площі, Майдані Незалежності, парк «Хрещатий».

Довідково. Протягом часу 2013 та І півріччя 2014 рр. Компанія зверталася з заявами до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників про повернення або зарахування надмірно сплачених коштів з частини прибутку на інший податок. Проте підприємство регулярно отримувало відмову вмотивовану тим, що фіскальний орган не є відповідальним за повернення цих коштів з бюджету, чим з боку податкового органу порушено не тільки ряд норми податкового та бюджетного законодавства, а й ст.19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Санін Богдан Володимирович Іменем України виніс постанову, якою фактично дозволив фіскальним органам діяти незаконно.

Аналогічна ситуація у спорах з податковими органами і Компанією вже мала місце у 2013 році, коли усім підприємствам України, в тому числі відокремленим підрозділам ДП «НАЕК «Енергоатом» було дозволено надмірно сплачену суму податку на прибуток зараховувати в рахунок авансових внесків з податку на прибуток. І лише ДП «НАЕК «Енергоатом», яке знаходиться на обліку в Міжрегіональному головному управління Міндоходів - Центральному офісі з обслуговування великих платників, було заборонено здійснення такого зарахування Іменем України, тим самим судом, але іншим суддею -  Данилишиним В.М., який також числиться у люстраційному списку через заборону проведення у Києві мирних зібрань.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію