Прес-центр

18.11.2016

На РАЕС відбулося чергове засідання штабу з пуску комплексу із переробки твердих радіоактивних відходів

На Рівненській АЕС відбулося чергове засідання штабу з пуску комплексу із переробки твердих радіоактивних відходів (КПРАВ). Обговорювались питання фінансування об’єкту для його успішного введення у наступному році.

Перед початком проведення штабу представники Дирекції НАЕК «Енергоатом»: виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки Наталія Шумкова, директор з інвестицій та перспективного розвитку Тетяна Амосова та директор департаменту поводження з РАВ і радіаційної безпеки Людмила Близнюкова, у супроводі генерального директора РАЕС Павла Павлишина відвідали будівельний майданчик комплексу та оцінили хід будівельно-монтажних робіт.

Керівник проекту з будівництва КПРАВ на РАЕС – заступник генерального директора РАЕС з капітального будівництва Сергій Куроєдов ознайомив учасників із поточним станом справ, проблемними питаннями та представив проведений обсяг робіт, які виконані з часу попереднього засідання штабу.

За словами Сергія Куроєдова, після розірвання угод з недобросовісними підрядниками відбулося повторне проведення тендерних процедур, тож на сьогодні будівельно-монтажні роботи на комплексі виконуються спеціалістами КНМП «Електропівденмонтаж». «Для завершення будівництва комплексу залишилось встановити ряд необхідного обладнання, зокрема, установку дезактивації металу. Особливість даного обладнання полягає в його специфічності та індивідуальності виготовлення», - наголосив С. Куроєдов.

Генеральний директор РАЕС Павло Павлишин зауважив, що РАЕС першою з усіх вітчизняних АЕС перезатвердила проект будівництва відповідно до змін ринкових цін на обладнання. «Вже готові технічні вимоги, тому необхідно якнайшвидше вирішити питання фінансування закупівлі обладнання та приступити до проведення відкритих торгів. Сподіваюсь, що вже наступного року комплекс буде зданий у експлуатацію та стане першим в Україні об’єктом подібного типу», - підкреслив П. Павлишин.

У підсумку зустрічі представники Дирекції оглянули змонтовані установки та оцінили стан будівельно-монтажних робіт, які виконуються відповідно до графіку. Як зазначила Наталія Шумкова, КПРАВ РАЕС - однозначно пусковий об’єкт 2017 року. «Ступінь готовності комплексу дає всі підстави для його у наступному році. Тому, Компанія і надалі буде підтримувати Рівненську АЕС щодо питання введення КПРАВ в експлуатацію у встановлені терміни», - прокоментувала Н. Шумкова.Теги: РАЕС, КПРАВНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію