Прес-центр

20.12.2016

Рівненська АЕС успішно пройшла перевірку Держатомрегулювання

Рівненська АЕС успішно пройшла перевірку Державної інспекції ядерного регулювання  України, щодо додержання вимог норм, правил та стандартів з ЯРБ.

Впродовж тижня на Рівненській АЕС працювала комісія Держатомрегулювання з комплексною інспекційною перевіркою щодо додержання вимог норм, правил та стандартів ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації АЕС. Очолював перевірку директор департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання України Борис Столярчук. Його команду представляли державні інспектори ДІЯРУ та спеціалісти Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

Напрямки перевірки стосувалися виконання умов ліцензій, дотримання вимог ЯРБ під час впровадження заходів КзПБ, заходів, спрямованих на запобігання аваріям, заходів за результатами періодичної переоцінки безпеки енергоблоків, супроводження та використання звітів з аналізу безпеки. Крім того, оцінювалося функціонування системи відомчого нагляду, виконання програм з продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС, прихильність принципам культури безпеки у сфері використання ядерної енергії.

Перевірка проводилась у форматі аналізу документації, обходу виробничих приміщень, інтерв’ювання персоналу.

За словами головного інспектора РАЕС Юрія Павлова, результати перевірки – позитивні. Комісією не виявлено порушень ВП РАЕС вимог нормативних документів з ЯРБ та зазначено своєчасне виконання умов ліцензій та окремих дозволів на експлуатацію атомної станції, програм підвищення безпеки та продовження терміну експлуатації блоку № 3. Поряд з тим, акт перевірки комісії містить деякі зауваження, усунення яких буде забезпечено відповідними розпорядчими документами по підприємству із зазначенням терміну виконання та відповідальних посадових осіб

Теги: РАЕС, ДІЯРУНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію