Прес-центр

13.02.2017

Президент Енергоатома Юрій Недашковський провів робочу нараду з питань продовження термінів експлуатації енергоблока №3 Запорізької АЕС

Президент Енергоатома Юрій Недашковський провів робочу нараду з питань продовження термінів експлуатації енергоблока №3 Запорізької АЕС

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський відвідав 13 лютого 2017 року Запорізьку АЕС з робочим візитом. В рамках візиту відбулася нарада з питань продовження термінів експлуатації енергоблока №3 Запорізької АЕС і розширенню ВРП-750 кВ (відкритого розподільчого пристрою) для підключення повітряної лінії 750 кВ «Запорізька АЕС - Каховська».

Відкриваючи робочу нараду Юрій Недашковський підкреслив, що був проведений аналіз виконання заходів з продовження термінів експлуатації енергоблоків №1, 2, зроблені певні висновки, і цей досвід буде корисний у ході підготовки енергоблока №3 до продовження термінів експлуатації.

Головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін розповів про хід виконання заходів з продовження терміну експлуатації енергоблока №3.

Заступник генерального директора з капітального будівництва Анатолій Казаєв представив інформацію про хід реалізації проекту розширення ВРП-750.
Потім президент у супроводі генерального директора ЗАЕС Олександра Остаповця відвідав відкритий розподільчий пристрій ВРП-750 кВ.

Ознайомившись зі станом справ безпосередньо на будівельному майданчику, Юрій Недашковський зазначив, що, незважаючи на певні труднощі, проект успішно реалізується.

«Цей проект має велике економічне і стратегічне значення для України. Нова лінія, яка простягнеться на 200 км, від ЗАЕС до Каховки, дозволить поліпшити електропостачання Херсонської та Одеської областей, а також вивільнити «замкнені» потужності Запорізької АЕС. На даний час через недостатню пропускну спроможність трьох діючих ліній електропередачі ЗАЕС має можливість видати максимум 5300 МВт, замість можливих 6000 МВт. Побаченим я задоволений. Упевнений, колектив Запорізької станції впорається із завданням, об'єкт буде зданий в експлуатацію в строк, а Компанія буде в цьому допомагати», - сказав Юрій Недашковський.

Після введення в експлуатацію четвертої ЛЕП будуть зняті всі мережеві обмеження, і шість енергоблоків Запорізької атомної електростанції зможуть працювати на повну потужність. Будівництво ведеться для підвищення надійності роботи Запорізької АЕС з точки зору видачі потужності. У разі непередбачених ситуацій на існуючих лініях електропередачі, лінія «Запорізька АЕС - підстанція Каховська» допоможе перерозподілити електроенергію, що видається Запорізькою АЕС, створить можливості для маневру, без зниження потужност.і.

Запорізька АЕС планує завершити роботи з добудови відкритого розподільчого пристрою 750 кВ (ВРП-750) і здати його в експлуатацію у вересні 2017 року.

На ВРП-750 вже виконано 2/3 всього обсягу робіт, отримано і змонтовано майже все технологічне обладнання.

Проект з розширення ВРП-750 кВ (відкритого розподільчого пристрою) для підключення повітряної лінії 750 кВ «Запорізька АЕС - Каховська» здійснюється в рамках Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, затвердженої Кабміном. Протяжність ПЛ-750 кВ складе 186 км. Будівництво було розпочато в 2014 році.
Розширення ВРП-750 кВ виконується на території діючого розподільчого пристрою атомної станції на відведеній для цього ділянці землі. Тут побудований цілий комплекс, що включає всі необхідні споруди та обладнання для видачі потужності.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію