Прес-центр

14.02.2017

На Рівненській АЕС відбулась інспекція Міжнародної агенції з атомної енергії

На майданчику Рівненської АЕС відбулася інспекція Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) в рамках міжнародної Угоди про застосування гарантій відповідно до Договору нерозповсюдження ядерної зброї.

Планові інспекторські перевірки проводились на енергоблоках №1, 2 та в сховищі свіжого палива (ССП) енергоблоків №3, 4 РАЕС інспекторами МАГАТЕ (м. Відень, Австрія): J. Higo та R. Hajdusek. Роботи виконувались за участю інспектора Держатомрегулювання України на РАЕС Віталія Малютяка.

У перший день інспекції перевірено відпрацьоване ядерне паливо у басейні витримки (БВ) енергоблоку №1, наявність свіжого ядерного палива в ССП енергоблоків №1, 2 та печатки, що були встановлені під час попередніх інспекцій. Також замінено металеві печатки на системах спостереження енергоблоків №1, 2 та встановлені печатки на БВ, транспортному каналі та ковпаку реактора енергоблоку №1. У другий день інспекції відбулася перевірка свіжого ядерного палива в ССП енергоблоків №3, 4.

За словами начальника лабораторії ядерного палива відділу ядерної безпеки РАЕС Бориса Ястремського, фізична інвентаризація ядерних матеріалів інспекторами МАГАТЕ пройшла успішно, без зауважень та у заплановані Агенцією терміни.

Довідка. Рівненська атомна електростанція (РАЕС) розташована на північному заході Рівненської області. На РАЕС експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 2004 року.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію