Прес-центр

15.02.2017

ЗАЕС готується до ремонтної кампанії-2017

Ремонт систем і устаткування енергоблоків ЗАЕС - найважливіша складова виробничо-господарської діяльності, спрямованої на забезпечення надійної і ефективної експлуатації в майбутньому. У 2017 році ремонтна кампанія почнеться з зупинки енергоблока №3. Середній ремонт на енергоблоці триватиме 270 діб і включає великий обсяг робіт з продовження терміну експлуатації.

Під час ремонту енергоблока №3 заплановано капітальний ремонт сепаратора-пароперегрівача (СПП) -1000 №2 із заміною сепараційної і пароперегріваючої частин.

Агрегатно-відновлювальний ремонт раніше демонтованих пароперегрівача і сепаратора був зроблений на заводі нестандартного обладнання і трубопроводів (НСОіТ) «Атоменергомаш», після чого обладнання прийняла комісія за участю представників служби головного фахівця з турбін і енергоремонтного підрозділу (ЕРП).

На цей час пароперегрівач і сепаратор вже транспортували на ремонтний майданчик турбінного відділення енергоблока №3. З отриманням повного комплекту конструкторсько-технологічної документації та окремого дозволу від служби відомчого нагляду і пожежної безпеки персонал ЕРП розпочне приварку тимчасових технологічних кріплень на корпусі сепаратора.

Зазвичай всі ці операції виконуються до зупинки блока з тим, щоб вже після зупинки, не втрачаючи часу, безпосередньо приступити до демонтажу самого СПП, щоб провести заміну сепараційної і пароперегріваючої частин.

Основний обсяг ремонтних робіт на Запорізькій АЕС буде виконаний ремонтним персоналом станції з залученням фахівців підрядних організацій.

Всі роботи спрямовані на підвищення безпеки експлуатації енергоблоків.

Теги: РемонтНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію