Прес-центр

16.02.2017

На Рівненській АЕС виконується програма продовження терміну експлуатації енергоблоку №3

На Рівненській АЕС проводиться реалізація заходів КзПБ та Програми продовження терміну експлуатації енергоблоку №3, термін експлуатації якого закінчується у грудні 2017 року.

Виконання усіх заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ), яка затверджена КМУ та розрахована на період до 2020 року, є також умовою продовження терміну експлуатації діючих атомних енергоблоків. Продовження терміну експлуатації є визнаною практикою та дозволяє зберегти існуючий рівень енергогенерації в Україні. Досвід продовження термінів експлуатації перших двох Рівненських, двох Южно-Українських та двох Запорізьких енергоблоків підтверджує той факт, що реактори українських АЕС мають для цього достатній запас міцності.

На енергоблоці №3 РАЕС, проектний термін експлуатації якого закінчується у грудні 2017 року, постійно ведеться робота щодо виконання заходів з підвищення рівня безпеки. У рамках КзПБ на блоці №3 заплановано виконати 96 заходів. Для продовження терміну його експлуатації на РАЕС реалізовується відповідна Програма продовження терміну експлуатації (ПТЕ), складовою частиною якої є виконання пріоритетних заходів КзПБ.

В рамках реалізації КзПБ до введення Програми виконано 23 заходи, ще 23 заходи виконано під час дії Програми. До завершення терміну експлуатації блоку та прийняття рішення про його продовження (2018 рік) планується виконати у повному обсязі 37 заходів. Також поетапно після продовження терміну експлуатації блоку планується виконати 6 та завершити 13 заходів. Підготовлені необхідні обґрунтування для узгодження план-графіка КзПБ та Програми ПТЕ із зазначеними обсягами та термінами.

Варто відзначити, що за 26 заходами КзПБ блоку №3 виконується закупівля обладнання за кредитні кошти ЄБРР/Євратом. На РАЕС вперше в Україні, в рамках даного контракту, в ППР-2016 за 7-ма заходами здійснено поставку, як частково, так і у повному обсязі, та введено у роботу нове обладнання.

Крім заходів КзПБ на блоці №3 відповідно до Програми ПТЕ виконується 5 заходів, які пов’язані з реалізацією відхилень від норм та правил в атомній енергетиці. В період планово-попереджувального ремонту 2016 року на блоці №3 у повному обсязі та частково виконані 10 заходів КзПБ.

За словами заступника головного інженера РАЕС з модернізації та управлінню ресурсом Сергія Григораша, виконання всіх запланованих заходів дасть можливість енергоблоку №3 Рівненської АЕС продовжувати безпечно виробляти електроенергію у понадпроектний термін. Процес підвищення безпеки усіх енергоблоків РАЕС триватиме і надалі, що є безперечно пріоритетним завданням усього колективу підприємства.

Довідка. Рівненська атомна електростанція (РАЕС) розташована на північному заході Рівненської області в м. Вараш. На РАЕС експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 2004 року.

Теги: РАЕС, КзПБНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію