Прес-центр

15.03.2017

На РАЭС тестируют новую автоматизированную систему АСИКС

На Рівненській АЕС відбулась офіційна технічна нарада робочої групи щодо впровадження проекту «Автоматизованої системи інформації про конфігурацію станції», який розробляється за сприяння Єврокомісії.

Проект «Автоматизованої системи інформації про конфігурацію станції» (АСІКС), реалізація якого триває у рамках Програми Єврокомісії ІСЯБ («Інструмент співробітництва у ядерній безпеці»), стартував у 2015 році. Метою проекту є підвищення безпеки шляхом удосконалення процесу контролю та управління конфігурацією працюючого обладнання. Проект розробляється спеціалістами RWE (Німеччина) та «Проатом» (Україна) для енергоблоку №4 РАЕС з подальшим впровадженням на інших блоках РАЕС та усіх діючих АЕС України.

Під час нинішньої офіційної технічної наради робочої групи проекту оцінювався загальний стан справ, питання щодо розробки програмного забезпечення, встановлення та випробування АСІКС, її дослідної експлуатації, навчання персоналу, введення системи у промислову експлуатацію.

Спеціалісти RWE та Проатому – розробники програми, презентували окремі функціональні модулі, які вже встановлено на сервері РАЕС. Планується паралельно проводити і навчання персоналу: спочатку фахівців служби інформаційних технологій, пізніше – інструкторського складу та інженерного персоналу, який користуватиметься новою системою. Передбачається, що у тестуванні та прийманні програмного продукту АСІКС візьмуть участь спеціалісти РАЕС, які пройшли навчання.

Як прокоментував куратор розробки АСІКС на РАЕС, заступник генерального директора, Ігор Вітковський, робоча група вже ознайомилась з принципом дії окремих модулів програми, наразі триває підготовка до презентації роботи АСІКС в цілому, із демонстрацією взаємозв’язку та злагодженості елементів системи.

За словами заступника головного інженера РАЕС з експлуатації енергоблоків №№3,4 Ігоря Кузмицького, нова програма дозволить покращити надійність роботи обладнання та безпеку енергоблоку. Крім того, АСІКС буде вбудована у діючий комплекс вже функціонуючих на РАЕС автоматизованих продуктів як технологічних, так і з документообігу. Це покращить своєчасність інформування персоналу та оперативність реагування на відхилення у роботі обладнання. Також цінність системи АСІКС на РАЕС полягає у тому, що з її впровадженням буде виконано одну з рекомендацій експертів партнерської перевірки Паризького центру ВАО АЕС 2016 року.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію