Прес-центр

21.03.2017

Представник Енергоатома взяв участь у круглому столі «ВДЕ в Україні. Як гармонізувати енергетичний баланс»

Директор ВП «Науково-технічний центр» НАЕК «Енергоатом» Микола Власенко взяв участь у круглому столі «Відновлювальні джерела енергії в Україні. Як гармонізувати енергетичний баланс». Захід відбувся 17 березня 2017 року за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та за сприяння Уряду Великобританії.

Виступаючи на круглому столі Микола Власенко підкреслив, що атомна енергетика має великий потенціал для вирішення проблеми кліматичних змін, адже АЕС, як і енергогенерації, які базуються на використанні ВДЕ, практично позбавлені викидів парникових газів. Разом із тим Микола Власенко відзначив дефіцит маневрених потужностей у вітчизняній електроенергетиці, який загострився останнім часом.  Він нагадав, що енергоблоки українських АЕС  працюють у режимі диспетчерських обмежень для того щоб компенсувати розбалансованість вітчизняної енергосистеми.

«Ефективно вирішувати цю проблему у майбутньому допомогли б нові атомні енергоблоки, практично всі з яких здатні працювати у маневреному режимі.  Зараз ми всебічно вивчаємо перспективи використання нових технологій для атомної енергетики, у тому числи, наприклад,  малих модульних реакторів», - повідомив Микола Власенко.

Він розповів, що у рамках вивчення нових ядерних технологій Енергоатом минулого року вступив до клубу користувачів малих модульних реакторів. Стратегічний партнер Енергоатома – компанія Holtec International має намір подати заявку на отримання у 2022-2024 роках ліцензії на промисловий зразок малого модульного реактору потужністю 150 МВт. Микола Власенко відзначив високий рівень маневреності цих реакторів, який можна буде використовувати для балансування об'єднаної енергосистеми України. «Цикл будівництва малих модульних реакторів становить 3-5 років. Ці реактори можна встановлювати на території вже діючих АЕС», - зазначив директор НТЦ.

Він переконаний, що модульні реактори можуть розглядатися як перспективна технологія для заміщення генеруючих потужностей України, які будуть виводитись з експлуатації у майбутньому.Теги: HoltecНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію