Прес-центр

14.04.2017

Голова ВАО АЕС Жак Регальдо ознайомився з системою аварійної готовності та реагування НАЕК «Енергоатом»

Голова ВАО АЕС Жак Регальдо ознайомився з системою аварійної готовності та реагування НАЕК «Енергоатом»

Роботу кризових центрів Енергоатома було презентовано голові Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС) Жаку Регальдо в рамках його робочого візиту до України, який відбувся на поточному тижні. Мета візиту – ознайомлення із інфраструктурою і системою аварійної готовності і реагування, а також порядком взаємодії з Державною інспекцією ядерного регулювання та державними органами управління в разі кризових ситуацій.

Нагадаємо, кризові центри – це комплекси спеціальних приміщень, оснащені необхідним обладнанням для оповіщення персоналу, організацій, установ, органів центральної і місцевої влади; керівництва заходами з радіаційного захисту; координації діяльності аварійних груп і бригад; оцінки та прогнозування перебігу аварії; взаємодії з експлуатуючою організацією і формуваннями служби реагування на надзвичайні ситуації.

В ході візиту очільник ВАО АЕС ознайомився із можливостями кризових центрів у центральному офісі НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулюванні, Аварійно-технічного центру та резервного кризового центру на майданчику Атомремонтсервісу. Також Жак Регальдо відвідав кризові центри Запорізької АЕС (м. Енергодар) та у м. Запоріжжя.

В рамках візиту на Запорізьку АЕС Жак Регальдо також  відвідав блочний щит управління першого енергоблока, майданчик ССВЯП. «Мені було дуже цікаво відвідати ЗАЕС. Це великий привілей відвідати найбільшу станцію в Європі. Мене дуже вразив професіоналізм команди. Побачивши будинок Центру підготовки ремонтного персоналу, що будується, я подумав, що «Енергоатом» ставить перед собою грандіозні цілі в плані навчання майбутніх поколінь працівників атомних станцій. Це чудова ідея, і я бажаю Запорізькій атомній електростанції довгих років експлуатації і запроектної експлуатації. Головне безпечної експлуатації», - прокоментував відвідання ЗАЕС голова ВАО АЕС.

Довідка: Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС) була створена в 1989 році з метою сприяння підвищенню безпеки і надійності АЕС у всьому світі шляхом взаємної підтримки операторів, обміну інформацією та застосуванням кращого досвіду експлуатації.

Жак Регальдо (Jacques Regaldo) був обраний Головою Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС) на засіданні Ради керуючих в жовтні 2012 року і вступив в цю посаду з 1 березня 2013 року, змінивши Лорана Стрікера.

Серед пріоритетів своєї діяльності на цій посаді він називає розширення діяльності ВАО АЕС на напрям протиаварійної готовності та впровадження глобальної стратегії реагування на ядерні інциденти.

Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію