Прес-центр

18.04.2017

Рівненський атомник взяв участь у місії технічної підтримки WANO на АЕС Білорусі

Провідний інженер відділу головного технолога РАЕС Павло Кузнєцов взяв участь у місії технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС, англ - WANO) за напрямком «хімія» на Білоруській АЕС.

Місія технічної підтримки ВАО АЕС-МЦ на РУП «Білоруська АЕС» проходила у березні цього року з метою обміну кращим світовим досвідом. У ній взяли участь експерти з України, Вірменії та РФ, що працюють у напрямку експлуатації хімічних технологій, обладнання хімічного цеху та ведення водно-хімічного режиму на діючих АЕС. Залучення працівників АЕС різних країн, що входять до регіонального центру - доволі розповсюджена та корисна практика.

Вперше у ролі експерта ВАО АЕС-МЦ виступив провідний інженер відділу головного технолога Рівненської АЕС Павло Кузнєцов. Як зазначає атомник, Рівненська та Білоруська АЕС мають схожі системи циркуляційної системи технічного водопостачання – зворотну систему з баштовими градирнями, за винятком того, що для АЕС Білорусі не проектувалася споруда з очищення додаткової води. Незважаючи на те, що проекти АЕС мають майже 30-річну різницю в часі, нічого кращого за зворотну систему охолодження з баштовими градирнями, враховуючи екологічну та економічну складові, на сьогоднішній день не винайдено. Також присутні на БілАЕС й деякі нестандартні проектні рішення, а саме: відмова від загальностанційних систем водопідготовки та спецводоочищення. Установки водопідготовки хімічно знесоленої води та установки спецводоочищення тут будуються окремо для кожного енергоблоку - окремі будівлі (ХВО, спецкорпуси) та обладнання. Серед новітніх технологій, реалізованих в проекті будівництва Білоруської АЕС: сучасна установка очищення скидних вод, водопідготовча установка ХВО (зворотній осмос), захист навколишнього середовища завдяки зберіганню хімічних реагентів у баковому господарстві, облаштування лабораторії рідинними хроматографами з кондуктометричними та фотометричними детекторами, атомно-емісійними спектрометрами.

У ході місії експерти ВАО АЕС-МЦ підготували презентації щодо досвіду експлуатації хімічних технологій на власних АЕС, норм водно-хімічного режиму (ВХР) першого та другого контурів, засобів ведення та підтримання ВХР, вимог до якості хімічно знесоленої води та хімічних реагентів (борної кислоти, аміаку, гідроокису літію, етаноламіну, сполук цинку), організації контролю хімічних показників технологічних середовищ. Також експертна група відвідала майданчик АЕС, ознайомилася з проектною нормативною та експлуатаційною документацією. За результатами місії команда техпідтримки ВАО АЕС-МЦ надала дев’ять рекомендацій щодо покращення діяльності БілАЕС у напрямку «хімія».

«Варто зазначати, що персонал хімічного цеху Білоруської АЕС – це в основному молодь, середній вік спеціалістів складає 27 років, - підкреслює Павло Кузнєцов, - Молодь – це завжди ініціативність, наполегливість та енергія. Тому я впевнений, що усі рекомендації, які надали експерти за результатами місії, будуть успішно виконані та втілені».

Довідка. Білоруська АЕС будується з 2011 року в 18 км від міста Островець Гродненської області. Передбачається будівництво двох енергоблоків с реакторами типу ВВЕР-1200/491. Введення в експлуатацію енергоблоку № 1 заплановано у 2019 році, енергоблоку № 2 – у 2020 році.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію