Прес-центр

20.04.2017

Успішна взаємодія трьох складових Южно-Українського енергокомплексу стала відкриттям для гостей з Німеччини

Питання безпеки атомної станції та успішна взаємодія трьох складових Южно-Українського енергокомплексу - АЕС, ГЕС і ГАЕС - стали основною темою розмови під час ознайомлювальної екскурсії на підприємство представників німецької консалтингової фірми Berlin Secretary Consulting.

18 квітня збірна делегація з Німеччини, куди увійшли інженери, менеджери, консультанти фірми Berlin Secretary Consulting і викладачі, відвідали інформаційний центр і пристанційний майданчик Южно-Української АЕС, повномасштабний тренажер блочного щита управління, а також оглядовий майданчик Ташлицької ГАЕС. Гості з зацікавленістю прослухали лекцію про роботу енергокомплексу, на прикладі діючих макетів у інформцентрі познайомилися з принципом роботи реакторів ВВЕР-1000, що експлуатуються на АЕС України, дізналися про технологію поводження з відпрацьованим ядерним паливом, економічний ефект ТГАЕС, видах генерації, що використовуються для виробництва енергії на території Миколаївської області, а на повномасштабному тренажері блочного щита управління отримали можливість зупинити реакторну установку за допомогою ключа аварійного захисту. Побачене стало гарним підкріпленням озвученої під час екскурсії інформації.

Один з гостей Южно-Українського енергокомплексу Георг Фрідріх Шух зізнався, що метою його поїздки до України і, зокрема, на Южно-Українську АЕС, стало бажання дізнатися, як працюють атомні станції. «Оскільки в Німеччині говорять про те, що АЕС не потрібні та небезпечні, для німців, насправді, важливо розуміти, що таке АЕС, знати їх принцип роботи, - зазначає в інтерв'ю Георг Ф. Шух. - Що для мене сьогодні дійсно стало відкриттям, так це системи безпеки, які працюють на ядерних блоках і успішна взаємодія АЕС, ГЕС і ГАЕС». Як зазначив Георг Фрідріх Шух, він давно спеціалізується на ядерній тематиці - викладав одну з дисциплін за фахом атомна енергетика, проте декілька років тому лобі зелених технологій у Німеччині витіснило цей напрямок з предметів, що вивчалися.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію