Прес-центр

18.05.2017

Рівненська АЕС планомірно виконує заходи КзПБ

На РАЕС проводиться реалізація заходів КзПБ, спрямованих на підвищення рівня безпеки енергоблоків та модернізацію обладнання. Всього для РАЕС в рамках КзПБ передбачено виконання 321 захід, з яких 193 вже виконано. У 2017 році заплановано виконати 18 заходів, 4 з яких вже реалізовано.

Під час ППР блоку №2 завершено виконання трьох заходів КзПБ. Впроваджено нові системи: підживлення та охолодження парогенераторів, підживлення та охолодження басейну витримки та підживлення та охолодження технічної води відповідальних споживачів. Також були виконані значні обсяги робіт з модернізації системи радіаційного контролю, яка проходила у три етапи, починаючи з 2007 року. Цей захід є частиною системи післяаварійного моніторингу, що буде кінцево впроваджено на блоках №1,2 РАЕС наступного року. Система післяаварійного моніторингу, яка розрахована як на проектні, так і на запроектні аварії, є необхідним інструментом для оцінювання аварії та управління нею.

Серед заходів КзПБ «постфукусімького» спрямування на блоці №3 вже впроваджено систему підживлення парогенераторів, що дозволяє забезпечити охолодження обладнання першого контуру. Практично завершено реалізацію системи охолодження технічної води відповідальних споживачів. Успішно проведені випробування нових систем з подачею води від мобільних насосних установок. У міжремонтний період планується виконати захід, що стосується системи підживлення та охолодження басейну витримки, наразі здійснюється монтаж трубопроводів. У стадії виконання перебуває ще один «постфукусімський» захід КзПБ – забезпечення аварійного електропостачання в умовах тривалого повного знеструмлення: вже закуплено обладнання дизель-генераторної станції потужністю 0,8 МВт, яке встановлюватиметься впродовж наступного планово-попереджувального ремонту. Повністю виконано 2 заходи: впровадження системи комплексної діагностики реакторної установки (до складу входить 5 підсистем) та системи контролю переміщень трубопроводів першого контуру.

Для ефективного управління виконанням програми продовження терміну експлуатації блоку №3 РАЕС з початку 2017 року щотижня проводиться оперативний штаб під головуванням генерального директора електростанції. На нарадах розглядається виконання інжинірингових робіт, заходів з модернізації та виконання програми КзПБ. З минулого місяця за ініціативою спеціалістів РАЕС засідання штабу відбуваються у режимі відеоконференції за участю спеціалістів Групи управління проектом КзПБ Енергоатома, яку було створено на вимогу банку-кредитора.

На думку начальника відділу модернізації та реконструкції РАЕС Костянтина Марасова, запроваджений формат онлайн-конференцій з питань виконання заходів з підвищення рівня безпеки енергоблоків та продовження терміну експлуатації енергоблоку №3, допоможе ефективно координувати роботу та уникнути зайвих ризиків, дотримуючись при цьому визначеного стратегічного напрямку.

Теги: КзПБ, РАЕСНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію