Прес-центр

18.05.2017

На ЮУАЕС ведеться будівництво струменеспрямовуючої споруди

У рамках проекту реконструкції системи технічного водопостачання ЮУАЕС в акваторії Ташлицького ставка-охолоджувача ведеться облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси). За розрахунками фахівців, введення  її в дію дозволить знизити температуру циркуляційної води на 1,4°С. 17 травня успішно пройшли випробування першої секції кріпильного пристрою, який утримуватиме струменеспрямовуючу  завісу.

«Це дуже важливий етап робіт, - зазначає начальник управління капітального будівництва ВП ЮУАЕС Павло Вірич. - Оскільки струменеспрямовуюча  завіса має бути задіяна вже в першому пусковому комплексі проекту реконструкції системи технічного водопостачання атомної станції, її введення в роботу має бути забезпечене до кінця поточного року».

Перший етап - відсипку початкового відрізка з гірської маси - будівельники завершили 1 травня, на 10 днів раніше встановленого терміну. За словами фахівців, наявність навіть цієї частини споруди, що дозволяє відвести гарячий потік від місця забору води для охолодження другого контуру АЕС, вже принесла свої результати щодо зниження температури циркуляційної води.

Кріпильний пристрій завдовжки приблизно 700 м, призначений для підтримки струменеспрямовуючої завіси, складатиметься з окремих шестиметрових секцій. Плавучість першої такої секції, що налічує поплавцеву частину (пластик) і металоконструкцію для обслуговування завіси, успішно випробувано 17 травня. Збирання секцій виконуватиметься  на майданчику генпідрядника – ПАТ «Юженергобуд», - що здешевить їхню вартість.  

Висота струменеспрямовуючої споруди в акваторії Ташлицького водосховища складатиме 8-12 метрів. На сьогодні вже визначено фірму, яка виготовить та поставить на южно-український майданчик матеріал для облаштування завіси - спеціальне армоване синтетичне волокно.   

Довідка. Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі і бризкальних басейнах Южно-Української АЕС», затверджений Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні місяці.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої завіси в акваторії Ташлицького  водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водоймища-охолоджувача.Теги: ЮУАЕС, ФотоНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію